Ufuk Sarıca Beşiktaş’a doğru mu ?

Oldukça başarısız bir sezon geçiren ve 2 sezondur playoff dışında kalarak noktalayan Beşiktaş Sompo Japan’ta yeni sezon hazırlıkları erkenden başladı. Basketbol şubesini baştan aşagıya değiştirmeyi planlıyan Beşiktaş , baş antrenörlük için Pınar Karşıyaka’nın başarılı koçu Ufuk Sarıca’yla büyük ölçüde anlaşma sağladığı öğrenildi.

Sezon ortasında Dettmann’den görevi alan Yağızer Uluğ ile playoff’a kalamayınca yolları ayırmaya karar verdi. Sıkı bir Beşiktaş taraftarı olduğunu bildiğimiz Ufuk Sarıca’yla büyük ölçüde anlaşma sağladın ve ufak pürüzlerin giderilmesi halinde anlaşmanın kısa süre içerisinde imzalara dökülmesi bekleniliyor.Karşıyaka’yla Türkiye Ligi,  Türkiye Kupası ve bir de Cumhurbaşkanlığı Kupası kazanan Ufuk Sarıca’nın Beşiktaş’tan ciddi bir bütçe sözü aldığı gelen haberler arasında Başkan  Fikret Orman’ın basketbol şubesinin yeniden kurması ve yeni isimlere vermesi bekleniliyor .Geçtiğimiz iki sezon basketbol şube sorumlusu görevini üstlenen Hakan Özköse’nin görevde kalması beklenmiyor. Özköse’nin yerine ise bu görevi yeni dönemde Cihat Kumuşoğlu’nun yapması bekleniliyor.

Paylaş:
Önceki yazıyı okuyun:
Oklahoma Rahat Kazandı

 Oklahoma City Thunder 133-105 Golden State Warriors Batı Konferası Play-Off Finali üçüncü karşılaşmasında Oklahoma City Thunder,Chesapeake Energy Arena’da konuk ettiği Golden State Warriors’ı...

Kapat