Beşiktaş Sompo Japan

Siyah-Beyaz’lı takımın en efsane 3 kısa forveti!

267görüntüleme

Ülkemizin en büyük spor kulüplerinden biri olan Beşiktaş’ın Basketbol camiasının tarihine kendi adını altın harfler ile yazdırmış onlarca oyuncu var. Ancak bunlardan 3’ü var ki, kısa forvet denince akla kendilerinden başkası gelmiyor.

Ryan Broekhoff

Broekhoff denildiği zaman akıllara ilk önce kendisine uzun bir izin verilmesine rağmen bir gün bile kullanmadan takıma geri gelmesi geliyor. Bir çok yönü ile taraftarın sevgilisi olan Broekhoff, yakın tarihin en iyi oyuncularından biri. 2013-2015 arasında ülkemizde top koşturmuş bu efsane isim 8,86 Sayı, 4.61 Ribaund, 1.03 Asist ile oynamıştı.

Brad Newley

Beşiktaş Avustralyalıları sever. Buna sebep hiç yok ki Newley gibi Avustralyalılar. 17,6 Sayı, 4,5 Ribaund, 1,6 Asist ile Beşiktaş tarihine damga vuran Newley, sahadaki oyuna yürek katan isimlerden birisi.

Erkan Veyseloğlu

Her ne kadar bazen başka takımlara gitmiş olsa da kariyerinin çok büyük bir çoğunluğunu siyah beyazlı forma ile geçiren Veyseloğlu, bunca yılın üstüne bir de artık kaptanlık görevini üstleniyor. Taraftarın en sevdiği yerli oyuncuların başında gelen başarılı sporcu Beşiktaş’ta 5,24 Sayı, 2.2 Ribaund, 0,71 Asist gibi ciddi bir katkıya sahip.

Orçun Yıldırım
editör.

Bir cevap yazın