Büyükçekmece Basketbol
BSL

Basketbol Süper Ligi’nde bugün: Büyükçekmece Basketbol 93-91 Fenerbahçe Beko

Bugün Basketbol Süper Ligi’nde oynana bir diğer karşılaşma da Fenerbahçe Beko – Büyükçekmece Basketbol arasındaydı. Maç Gazanfer Bilge Spor Salonu’nda yapıldı. Maçın oldukça heyecanlı geçtiğini söyleyebiliriz. Öyle ki maç boyunca başa baş bir mücadele seyrettik. Ama bunlardan önce takımların ilk 5 kadrolarına bir bakalım.

Büyükçekmece Basketbol:
  1. Karvel Anderson
  2. Enes Taşkıran
  3. Matt Farrell
  4. Gabriel Olaseni
  5. Devin Oliver
Fenerbahçe Beko:
  1. Lorenzo Brown
  2. Ahmet Düverioğlu
  3. Bobby Dixon
  4. Edgaras Ulanovas
  5. Jan Vesely

İki takım da maça çok hızlı başladı. İlk periyot ardı ardına ataklar ve sayılar izledik. Büyükçekmece Basketbol kanadında Matt Farrell ve Karvel Anderson ilk periyot oldukça dominanttılar. Öyle ki takımlarının sayı kanadını geliştirip Fenerbahçe Beko’ya karşı ilk periyotta boyun eğmediler. Fenerbahçe Beko kanadında ise Lorenzo Brown ve Jan Vesely, gerek savunmada gerekse hücumda takımlarının yükünü azalttılar. Bu heyecanlı geçen ilk periyotta durum 29-28 Fenerbahçe Beko üstünlüğü ile bitti. İkinci periyot, ilk periyoda göre daha yavaş bir oyun izledik. İki takım da savunmalarında daha az hata yaptı ve rakibine daha az sayı attırdı. Fenerbahçe Beko’da Jarell Alexander Eddie ve Kenan Sipahi’nin bench katkıları çok önemliydi. Büyükçekmece Basketbol’da ise Devin Oliver’in ribaunttaki üstünlüğü ile ilk yarı 49-47 gibi bir skorla kapatıldı.

İkinci yarıya daha iyi başlayan taraf Büyükçekmece Basketbol oldu. Savunmada ve hücumda diğer iki periyoda göre oldukça iyi bir oyun sergileyen Büyükçekmece, rakibine üstünlük kurarak üçüncü periyotta Fenerbahçe Beko’dan üstünlüğü aldı ve kendi lehine çevirdi. Durumu 70-67’ye getiren Büyükçekmece Basketbol, son periyoda önde girdi. Son periyotta Fenerbahçe Beko daha baskın bir oyun sergiledi. Geride olması nedeniyle de daha garanti bir periyot oynadılar. Maç boyunca durum baş başa gitti ve son periyotta Fenerbahçe Beko durumu eşitledi. Durum 82-82 oldu. Bu skordan sonra başka sayı bulamayan iki takım uzatmalara gitmek durumunda kaldı.

Uzatmalarda Büyükçekmece Basketbol, hücumda Fenerbahçe Beko’ya göre daha baskın oynadı. Fenerbahçe Beko’nun bir türlü oturmayan takım kimyası nedeniyle de Büyükçekmece Basketbol’un maçı kazanması kaçınılmaz oldu. 93-91 biten maç sonucu Büyükçekmece Basketbol, hanesine galibiyet puanını yazdırdı.

Related posts

Tibor Pleiss İyileşti

Ruhi Ünal

Austin Daye Futbol Hastası Çıktı

Ruhi Ünal

Anadolu Efes’in Transfer Politikası

Bora Burç Bilban

Leave a Comment