BSL

Barış Ermiş’ten basketbola veda!

Türk Basketbolu’ndan bir veda haberi geldi. Tecrübeli basketbol oyuncusu Barış Ermiş basketbolu bıraktığını açıkladı.

Barış Ermiş, Instagram hesabından yaptığı açıklamada 26 yıllık basketbol hayatına nokta koyduğunu paylaştı. Ermiş, duygulu paylaşımında oyunculuk serüveni ile ilgili bilgilere de yer verdi.

Barış Ermiş’in veda paylaşımı ve basketbol oyunculuk serüvenine ait verdiği bilgiler haberimizde yer alıyor.

Yorucu Ama Güzel Macera

Yaptığı veda paylaşımında 10 yaşından itibaren severek oynadığı basketbola veda vaktinin geldiğini belirten Ermiş, yorucu ama güzel oyunculuk macerasında en başta ailesine teşekkür ederek ailesi olmasaydı zorlukların üstesinden kolaylık ile gelemeyeceğini belirtti.

Birlikte çalıştığı antrenörlere, beraber oynadığı tüm arkadaşları ile beraber üzerinde emeği olan, destek veren herkese teşekkür ettiğini söyledi.

“Pişmanlık Duymuyorum”

Yapamadığı şeylerden ötürü pişmanlık duymadığını belirten Ermiş, Basketbolun, başarıların yanında güzel dostluklar kazandırdığını söyledi.

Hayatına kattığı güzelliklerden ötürü basketbola da teşekkür eden Ermiş, oyunculuğunu noktalamış oldu.

Barış Ermiş Kimdir?

Ermiş, 3 Ocak 1985 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. 1991 yılında Yeşilyurt Kulübü ile basketbola başladı. Sonrasında Efes Pilsen’e transfer oldu. 5 yıl Efes Pilsen altyapısında forma giydikten sonra 2 yıl Pertevniyal ve 1 yıl da Beşiktaş’ta basketbol oynadı. Kariyeri içinde Efes Pilsen, Türk Telekom, Pınar Karşıyaka ve Banvit formaları giyen oyun kurucu Ermiş, 2012 senesinde Fenerbahçe Ülker’e transfer oldu. 2014 senesinde ise Gaziantep Basketbol takımına kiralandı.

2014 yılında Fenerbahçe ile yolları ayrılan Ermiş, Temmuz 2015’te Tofaş ile anlaştı.

2010 FIBA Dünya Basketbol Şampiyonasında Türkiye milli basketbol takımı kadrosunda yer alan Barış Ermiş, 2014 FIBA Basketbol Dünya Kupası kadrosunda bulunmuştu.

Ermiş, 2021 yılı itibari ile basketbol kariyerini noktaladığını açıkladı.

Related posts

Sezonun henüz başında TBL’de 3 kral!

Orçun Yıldırım

Beşiktaş 2 yerli oyuncuyu denemeye aldı

Orçun Yıldırım

İlk Bakışta Sinan Güler Transferi

Bora Burç Bilban

Leave a Comment