BSL Turkish Airlines Euroleague

Aziz Yıldırım’dan BSL’ye Gönderme

Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, NTV Spor’da katıldığı programda hem transfer politikaları hem de Fenerbahçe Basketbol takımı hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Fenerbahçe’nin geçtiğimiz sezon sonunda yakalamış olduğu başarının ardından kombinelerinin %70’ini satarak salonundan 17 milyon lira gelir elde etti. Bu konu hakkında Aziz Yıldırım şu sözleri sarf etti:

 “Basketbolda satabileceğimiz koltukların %70’i kombine olarak satıldı. 17 milyon lira salon gelirimiz var. Bütçemiz 30 milyon euro. Yine de açık var, bir kısımını Doğuş sağlıyor. Öyle zannediyorum ki basketbolda bir kaç sene içinde çok küçük açıklarla şampiyonluklara gideceğiz.”

Yerel ligimiz olan Basketbol Süper Ligi’nden Fenerbahçe’nin her hangi bir kazanç elde etmediğini de belirten Aziz Yıldırım bu konuda hakkında:

Basketbolda yerel ligden TL olarak 4 bine yakın gelir kazanıyoruz. Onu da masraf olarak artı-eksi federasyona ödeyerek sıfıra geliyoruz. 11 kulüp olarak Euroleague’e ortağız. Payımız %7. NBA gibi geliştirilmiş lig kurulursa oraya kayarız. Başkaları düşünürler

Diyerek Türkiye Ligine göndermede bulundu.

Related posts

Pero Antic: Hazır Olmasam da Vesely Gelene Kadar Mücadele Etmeliyim

Mert Akyıldız

Andrew Goudelock, EA7 Milano’da

Ruhi Ünal

EuroLeague’de bugün, Anadolu Efes 59-77 Baskonya

Kaan35

Leave a Comment