Ufuk Sarıca

Ufuk Sarıca: “Bugün yaşadıklarım ilk kez başıma geliyor.”

SARICA SİTEM ETTİ

Beşiktaş Sompo Japan koçu Ufuk Sarıca maç sonu yaptığı açıklamada; “Maçın teknik kısmını konuşmak istemiyorum. Konuşulacak bir şey olduğunu düşünmüyorum. Oyuncularımı tebrik ediyorum. Mütevazi bir kadroyla elimizden geleni yapıyoruz. Bugün kazanmak için elimizden geleni yaptık. Sahada olanlar basketbol adına düşündürücü. 35 senedir basketbolun içindeyim. Bugün yaşadıklarım ilk kez başıma geliyor. Bununla ilgili kararı kamuoyuna bırakıyorum. Seride durum 2-0’a geldikten sonra ortamın birileri tarafından gerildiğini gördüm. Bunun önlemini almaya çalıştım. Maçın sağlıklı bir ortamda geçmeyeceğini biliyordum ama bu kadarını beklemiyordum. Hakemlerin iyi niyetli olduklarını düşünmüyorum. Çıkacak sonuca göre hareket edeceğiz.” dedi.

Karşılaşmanın 2. periyodunda hakemlerin Anadolu Efes aleyhine önce hücum faul sonra koç Perosovic’e teknik faul çalması sonucu Anadolu Efes başkanı Tuncay Özilhan, sahaya girdi ve tüm takımı soyunma odasına götürdü. Oyun durdu. Ardından Anadolu Efes sahaya geri döndü ve maç devam etmişti. Ufuk Sarıca bu duruma çok sinirlenmiş ve hakemlere itiraz etmişti. Beşiktaş cephesi bu durumun kurar ihlali olduğunu ve gerekli şikayeti yapacaklarını belirtti.

 

Ruhi Ünal

Ruhi Ünal

Editör, yazar ama çizemez... unalruhi32@hotmail.com
Paylaş:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Velimir Perasović
Perasovic: “Beşiktaş’la aynı saygıyı görmüyoruz”

PERASOVIC TAKIMINA İNANIYOR Anadolu Efes'in başantrenörü Velimir Perasovic maç sonu verdiği demeçte; "Çok önemli bir galibiyet aldık. Maça çok iyi başladık,...

Kapat