Furkan Korkmaz sixers
Anadolu EfesBanvit BasketbolPhiladelphia 76ers‎

Furkan Korkmaz Anadolu Efes ve Banvit’e veda etti

696görüntüleme

Philadelphia 76ers takımına transfer olan Furkan Korkmaz, sosyal medya hesabından uzun bir veda mesajı yayınladı.

Anadolu Efes’ten hayallerimi gerçekleştirmek üzere ayrılmış bulunmaktayım. Önümüzdeki sezondan itibaren kariyerime @sixers formasıyla @nba ‘de devam edeceğim. Keşke benim için Anadolu Efes’i anlamlı kılan herkesi, her şeyi tek tek sizlere anlatabilme fırsatım olsaydı. O kadar çok insan, o kadar güzel hatırayı geride bırakmak ve bunları yazıya dökmek çok zor. Başta böyle köklü bir kulübün formasını giyme ve bu ailenin bir parçası olma şansını bana veren sayın kulüp başkanı Tuncay Özilhan’a, genel menajer Alper Yılmaz’a, yönetime, basketbolu yaşam felsefesi haline getirmiş Anadolu Efes taraftarına, bana abilik, kardeşlik yapan antrenörlerime, takım arkadaşlarıma ve kulüp çatısı altında çalışan herkese minnettarım. Umarım bende olduğu gibi sizlerde de güzel izlenimler bırakmışımdır.

Öte yandan kısa bir süre olsa da formasını giyme fırsatı yakaladığım @banvitbk ‘dan bahsetmeden geçemeyeceğim. Banvit ailesiyle beraber basketbol anlamında olduğu kadar hayat tecrübesi de kazanmış oldum. Bu kısa süre içinde beni sahiplenen Banvit yöneticilerine, taraftarına, çalışanlarına yardımları ve destekleri için çok teşekkür ederim.

Son olarak başta ailem, arkadaşlarım, menajerlerim olmak üzere basketbola başladığım Siyavuşpaşa ilköğretim okuluna, beni basketbolla tanıştıran Arif Arslan’a, Başkent 34+ Spor Kulübü’nde bana emek veren Murat Murathanoğlu’na, Leyla Çalışkan’a, Yeşilyurt Spor Kulübü’ne, Volkan Aydın’a, altyapıda bir çok ödül ve kupa kazandığım Andaç Yapıcıer’e verdikleri emekler için minnettarım. İsimlerini yazamadığım bende emeği olan herkese teşekkür ederim. Önümüzdeki sezondan itibaren basketbola başladığım ilk günden beri hayalini kurduğum, ulaşmak için çok çalıştığım ve bir basketbolcunun kariyerinin zirvesi olabilecek Nba’ de forma giyeceğim. Umarım şimdiye kadar olduğu gibi beni seven insanların sayısını arttırarak, ülkemi ve Türk Bayrağını gururla temsil ederim.

Sevgi ve saygılarımla…

Ruhi Ünal
Editör, yazar ama çizemez... unalruhi32@hotmail.com

Bir cevap yazın