blank
Anadolu Efes

📢 Ergin Ataman: “Bize Teodosic’in Efes’i istediğini söylediler.”

477görüntüleme

Bir kaç hafta öncesinde çıkan Milos Teodosic dedikodularına Anadolu Efes’in tecrübeli koçu Ergin Ataman açıklık getirdi.

Tivibu Spor’a geniş bir röportaj veren koç Ataman, Teodosic’in bir kaç hafta önce Efes’e gelmek istediğini söyledi. Teklifin Shane Larkin’in menajerinden geldiğini söyleyen Ataman’a göre bir NBA takımı Larkin’i kadrosuna katmak istemiş. Larkin de Euroleague’de yeteri kadar süre bulamadığı ve NBA hayalleri olduğu için bu teklifi kabul etmiş. Shane Larkin’in menajeri de buna karşılık olarak Milos Teodosic’i Efes’e önermiş. Efes de mali yükten kurtulmak ve Teodosic’in tecrübeleri sebebiyle takası kabul etmiş.

Milos Teodosic’in de Efes’e gelmeyi kabul ettiği takas, Clippers’ın Larkin yerine başka bir oyuncuyu takviye etmesi ve Teodosic’i de takasta avantajlı olmak için elinde tutması sonucu başlamadan bitmiş.

Bu bizden gelen değil menajerlerden gelen ve oyuncuları memnun etmek adına bulunan bir formüldü. Ondan sonra da bunun üstüne gitmedik. Şu an da herhangi bir oyuncu takviyesi düşünmüyoruz.”

Orçun Yıldırım
editör.

Bir cevap yazın