Anadolu Efes Genel Direktörü
Anadolu Efes

Anadolu Efes’te transfer harekatı başladı

357görüntüleme

ALPER YILMAZ TRANSFER ÇALIŞMALARINI ANLATTI

Anadolu Efes Genel Direktörü Alper Yılmaz sezonun bitmeisinin ardından gelecek sezon için çalışmalara başladı. Anadolu Efes’in transfer listesi oldukça geniş. Alper Yılmaz verdiği demeçte;

“Öncelikle takıma en çok katkıyı verebilecek ve bütçe – katkı dengesi en olumlu isimleri takıma kazandırmaya çalışıyoruz. Ayrıca Türk oyuncu rotasyonumuzu da artırmak istiyoruz. Önceliğimiz oyun kurucu bölgesi. An itibariyle isim veremem ama gelecek hafta içinde bir ya da iki isim açıklayabiliriz. Geçtiğimiz yıl takımda forma giyen yabancı oyuncuların bir bölümü seneye bizimle olmayacak. Başarıya daha aç oyuncular arıyoruz. Ricky Ledo da bizim için böyle bir isim. Maliyetini de düşündüğünüzde kan uyuşmazlığı olması halinde çaresi de var. Bunu belki geçmişte Planinic için ya da Heurtel için yapmanız mümkün olmayabiliyordu yüksek bütçeden dolayı. Biz NBA’in ardından artık Çin ile de mücadele ediyoruz. Orada 2 milyon dolar kontratı olan oyuncular var. Gelecekte bu, bizim için daha büyük bir sıkıntı olacak.

blank
Darius Miller belli değil. Fenerbahçe’nin Melli ile birlikte Miller’ı istediğini duydum. Aaron Jackson ile anlaşmaya yakınız. Yedeği olarak da Stefan Markovic‘i kadromuza katabiliriz. Sinan Güler‘le ilgileniyoruz. Geçen seneyi çok iyi oynadı, görüşme halindeyiz Son aşamalardan sonra yönetim kuruluna sunup transferleri bitirebiliriz. Listemiz uzundu. Darius Adams, Shane Larkin, EJ Rowland, Jordan Theodore ile görüştük. Granger‘ı daha düşük bir teklifle tutabilir miyiz diye baktık. Derrick Brown ile tekrar anlaştık Artık guard transferi konusunda çok yakınız.” dedi.

Ruhi Ünal
Editör, yazar ama çizemez... unalruhi32@hotmail.com

Bir cevap yazın