Anadolu efes beşiktaş

Anadolu Efes Sahadan Çekildi

DEV MAÇTA SKANDAL

Dev maçta hakem hataları Anadolu Efes’i adeta bezdirdi. Basketbol Ligi yarı final Anadolu Efes – Beşiktaş mücadelesinde oldukça ilginç anlar yaşandı. Ev sahibi Anadolu Efes, molasının verilmediği gerekçesiyle ilk yarının bitimine iki dakika kala Anadolu Efes yöneticileri sahaya girerek oyuncuları ve teknik ekibi sahadan çekti. Bir süre oyun dururken, Efes takımı sahaya tekrar döndü, ancak bu kez Beşiktaş takımı soyunma odasına gitmek istedi. Yapılan görüşmeler sonrası iki takım da yeniden parkeye geldi ve maça devam edildi.
Anadolu Efes, 15 dakika içinde sahaya döndüğü için sahadan çekilme eyleminden yalnızca bir teknik faul atışıyla kurtulmuş oldu. Ufuk Sarıca Anadolu Efes’in sahadan çekildiğini ve maçın hükmen kazandıklarını hakemlere dile getirdi. Ancak hakemler oralı olmadı ve maçı devam ettirdi. Beşiktaş’ın, maçın ardından duruma yazılı olarak itiraz edeceği öğrenildi.
KURAL NE DİYOR ?
Anadolu Efes’in sahadan çekilmesiyle normalde maçın hükmen Beşiktaş lehine sonuçlanması gerekiyor ama hakemler maçı devam ettirdiler. Anadolu Efes mola aldığını belirtsede, görüntülerde Anadolu Efes sahayı terk ederken hakemler topu oyuna sokmak için bekliyorlar. Bu maçın hakemleri çok tartışılacak.
Ruhi Ünal

Ruhi Ünal

Editör, yazar ama çizemez... unalruhi32@hotmail.com
Paylaş:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
bornova becker spor
Bornova Becker Süper Lig’e Yükseldi

Kurulduğu ilk yıl Bölgesel Lig'den 1. Lige yükselen Bornova Becker Spor, ikinci yılında üçlü averajla Süper Lig'e yükseldi. Türkiye Kadınlar...

Kapat