Anadolu Efes - Pınar Karşıyaka
Anadolu EfesBSLPınar Karşıyaka

Basketbol Süper Ligi’nde bugün: Anadolu Efes SK 74-61 Pınar Karşıyaka

Anadolu Efes - Pınar Karşıyaka
249görüntüleme

Bugün Basketbol Süper Ligi’nde çok önemli ve heyecanlı bir karşılaşma vardı. Anadolu Efes SK Sinan Erdem Spor Salonunda Pınar Karşıyaka’yı ağırladı. Maçta ilk 5 kadrolar şu şekildeydi:

Anadolu Efes:
  1. James Anderson
  2. Tolga Geçim
  3. Shane Larkin
  4. Sertaç Şanlı
  5. Chris Singleton
Karşıyaka
  1. Sek Henry
  2. D. J. Kennedy
  3. Tony Taylor
  4. Nusret Yıldırım
  5. Raymar Morgan

İki takımın da iyi başladığı maçta galip Anadolu Efes SK oldu. İlk periyot Chris Singleton’un ağır baskısı sonucu Anadolu Efes dominant bir oyun sergiledi ve ilk periyodu 21-15 önde bitirdi. Ne yazık ki Raymar Morgan ve Sek Henry’nin katkıları da yeterli olmadı. İkinci periyot yine hızlı başlayan bir Anadolu Efes izledik. Moerman ve ilk periyot olduğu gibi Chris Singleton’un katkıları ve Pınar Karşıyaka’nın savunmada yetersizliğiyle Anadolu Efes, ilk yarıyı 38-23 önde kapattı.

İkinci yarıya daha iyi başlayan bir Pınar Karşıyaka izledik. Raymar Morgan ve Tony Taylor’un ipleri eline alması, Pınar Karşıyaka için oldukça faydalı oldu. Anadolu Efes ise yaptığı savunma hataları ve adam eksiltmede başarısız olmaları nedeniyle üçüncü çeyrekte daha pasif oynadı. Ancak buna rağmen arayı kapattırmayarak 4. periyoda 58-44 önde girdi. Son periyotta da Pınar Karşıyaka’nın çabaları yetersiz kaldı. Her iki takım da son periyot garanti oyunlarla izleyenleri heyecanlandırdı. Carl Singleton önderliğinde Anadolu Efes, maçı 74-61 önde bitirerek kazandı.

Bir cevap yazın