NBA

Yeni Flash; De’aaron Fox

Son yılların en derin ve güçlü draft yıllarından biri olarak görülen 2017 yılında dikkatle izleyeceğim oyuncuların başında geliyor. Nba 2017 draftlarında 5. sıradan Kings’in seçimi olan 19 yaşındaki Fox, Kentucky’de ki 1 yıllık üniversite macerasından sonra, 16.7 sayı, 4.6 asist, 3.6 ribaunt ortalamalarıyla Nba’ye giriş yapmıştır. Top ile birlikte olan patlayıcılığı ve ivmelenmesi ilk göze çarpan özellikleridir. Ki bu alanda Nba’de sayılı olduğunu öngörebilirim. Solak oyuncunun müthiş bir hızla sahayı geçmesi John Wall’u, anında yavaşlayıp potaya doğru akması ise akıllara James Harden’ı getiriyor.

Nba’ye yeni giren oyuncuların en büyük handikaplarından biri olan şut stili konusunda da pek sıkıntılı gözükmeyen Fox, istediği zaman kendi şutunu yaratabilmesi de kendisini diğer çaylak arkadaşlarından ayıran başlıca özelliklerden.

Pazarlama ve sükse açısından Lonzo Ball ve Markelle Fultz’un gerisinde kalsa da, Kings’in huzursuzluklarla geçen yıllarından sonra en sonunda sakin sulara doğru ilerlemesi ile birlikte genç oyuncuların kendilerini geliştirmesi için uygun ortamın oluşturulması, guard rotasyonunda Fox’un sürelerini tehdit edebilecek dominant bir guard veya skorer oyuncunun olmaması, Fox’un çaylak yılı için oldukça iyimser düşüncelere sahip olmamızın başlıca sebepleridir. Yılın çaylağı için en büyük adayın Lonzo Ball olduğunu düşünsemde, modern basketbolun yardımıyla Fox’un hızlı oyunu, oyunu yönlendirmesi ile beraber skor potansiyelini de açığa çıkarırsa, bu yıl en çok konuşacağımız çaylak oyuncu kendisi olabilir.

Related posts

NBA’de sezonun en iyi beşleri belli oldu!

Site varsayılanı

NBA En İyi 75 Oyuncu Listesinin İkinci Bölümü Açıklandı! Listenin sürpriz isimleri

Selahattin Demirel

Justin Holiday, Chicago Bulls ile Anlaştı

Fatih Emre Arslan

Leave a Comment