NBA

Wade-LeBron Rüzgarına Hazır Mısınız?

4 sezon birlikte harikalar yaratan ve NBA tarihine adlarını altın harflerle yazdırmış iki süper yıldız bu sefer LeBron’un evinde buluştular. İlk buluşmada davet eden Wade, davetli ise LeBron iken bu sefer roller değişti.

Dwyane Wade, Chicago Bulls ile sözleşmesini karşılıklı olarak feshettikten sonra, 2.3 milyon $ karşılığında Cleveland Cavailers ile 1 yıllık anlaşma sağladı.

Sezonun açılmasına 22 gün kala belki de transfer sezonun son hamlesi diyebiliriz. En azından bu transferden başka ses getirecek bir transfer hamlesi beklenmiyor. Takasını isteyen Carmelo ve Kyrie’nin de takaslarının sonuçlandığını göz önünde bulundurursak tabii.

Dwyane Wade doğal bir skorer. Takım içerisinde LeBron’a eşlik etmek noktasında kilit bir oyuncu olacak. Ona ayak uydurabilecek ve saha içerisinde yardımlaşarak LeBron’un 3 senedir omuzlarına binen yükü bir nebze de olsa hafifleteceğini düşünüyorum. Wade, karar anlarında ve son toplarda da opsiyonu az bulunan Cleveland için ilaç gibi gelecektir.

Skor anlamında da belli bir seviyede katkı vereceği aşikar. En azından Deron Williams gibi bir sezon geçirmeyeceğine eminim diyebilirim. Takım savunması ve hücumda da çeşitlilik yaratacağını düşünüyorum.

LeBron-Wade ikilisi için de şunu söylebilirim; Miami Heat’te beraber oynadıkları 4 sezonu ve uyumlarını hatırladıkça bu ikilinin zaman geçse de bize hala gösterecekleri bazı süprizleri vardır illaki.

İlk 5 başlar mı, 20 dakikanın üzerinde oynar mı, gereken katkıyı verebilir mi gibi sorular için çok erken. Sezon ilerledikçe, maçlar oynandıkça hep birlikte izleyeceğiz. Ancak bu ikilinin kariyerlerinin en olgun dönemlerinde tekrardan bir arada neler yapacağını merakla bekliyorum. Gözün aydın LeBron, evladın gibi gördüğün Kyrie gitti belki ama kardeşim dediğin Wade geldi. Hadi yine iyisin 🙂

 

Related posts

NBA’de Yılın En İyi Beşleri Açıklandı

Ruhi Ünal

Kral Boston’a Ayak Bastı 117-104

Ruhi Ünal

Boston Celtics Avantajı Kaptı

Ruhi Ünal

Leave a Comment