blank
NBA

Timberwolves, “istenmeyen adamları” istiyor!

245görüntüleme

NBA’de ligin başlamasına 50 günden az bir vakit kalmışken ekipler de kadrolarındaki son düzenlemeleri yapmakla meşgul. Batı takımlarından Wolves ise oldukça hareketli günler geçiriyor zira istedikleri -kimsenin istemediği- 2 oyuncu daha var.

Minnesota Timberwolves’un koçu Tom Thibodeau, bir süredir ayrı kaldığı 2 eski öğrencisiyle yeniden Wolves çatısı altında buluşmak istiyor. Yabancı bir yayın kuruluşu olan The Athletic’e dayandırdığımız habere göre başarılı koç, Luol Deng ve Juokim Noah’ı takımında görmek istiyor.

Bilindiği üzere Deng ve Noah 2 sezon önce, 2016 senesinde 4 yıllık ve 72 milyon dolarlık gibi dev bir sözleşme yapmışlardı. Ancak durum sonradan değişti. Bu dev kontratlı oyuncular zamanla istenmeyen adam oldular.

Deng, geçen sezon sadece 13 dakika alırken Noah ise Knicks’in rotasyonundan uzaklaştırıldıktan sonra koçla da problem yaşayınca takımdan tamamen uzaklaştırılmıştı.

Deng, Thibodeau’nun Chicago yıllarında en çok oynattığı oyuncuların başında gelirken Noah ise Thibodeau, Bulls’u Doğu finaline çıkardığı zamanın en kritik oyuncusuydu.

Orçun Yıldırım
editör.

Bir cevap yazın