NBA

Sezona Damgasını Kim Vuracak?

NBA,bu sezona olağanüstü geçen bir yaz transfer döneminden sonra başladı. Süperstar ve bazı ”MVP” adayları takım değiştirerek kendilerini yeni bir serüvene attılar. Peki sezon sonu kim ”MVP” ödülüne sahip oalcak?

Şimdiye kadar oynanan maçlar içinde geçen sezonu tirple-double ortamalarıyla bitiren ”BeastbrookRussel Westbrook yeni sezona da triple-double başladı. Öte yandan geçen sezonun finalisti Cleveland Cavailers ise LeBron James‘in double-double’yla sezona merhaba dedi. Geçen sezon MVP yarışında Russel Westbrook‘a rakip olan James Harden da Golden State karşısında yaptığı double-double takımına galibiyeti getirdi.

Washington Wizards‘ın süperstarı John Wall da keza diğer MVP adayları gibi sezona çok iştahlı başladı. Giannis, Curry, Kawhi gibi diğer süper yıldızlar da sezon ilerledikçe performanslarını artıracaklardır.

Benim tahminime göre bu sezon MVP olabilecek kişi sayısı sadece 3. Russel Westbrook, Kevin Durant ve tabi ki LeBron James.

Russel Westbrook’un en büyük avantajı takıma bu sezon katılan Paul George ve Carmelo Anthony‘nin, Russel‘a eşlik etmesiyle daha rahat olacağı için, kendini yormadan üst düzey performans göstereceğine eminim.

Kevin Durant ise son sezonun final MVP’si seçildikten ve şampiyonluk yüzüğünü aldığından beri daha aç ve daha istekli. Rüya takım Golden State Warriors‘ta Stephen Curry gibi bir yıldızla beraber takımın hem şampiyonluk ve MVP hedeflerine ulaştıracaklar gibi görünüyor.

Ve LeBron James.. Kral ile ilgii ne söylersek az kalır. Çevresindekiler sürekli değişse de o hep belirli bir çizginin üstünde kalabiliyor. Kyrie‘nin gidişi Dywane Wade gelişi derken o her zamanki gibi üst düzey yeteneklerinden ve oyun görüşünden bir nebze eksilmeden yeni sezona fırtına gibi başladı.

Bu üç oyuncu haricinde sezon MVP’si olacak her kim olursa olsun bana göre sürpriz olacak. Sezon çok iştahlı ve güzel başladı. Yeni kurulan takımların uyum süreçlerini hemen atlatacak gibi görünmeleri de rekabetin üst düzeyde olacağının bir göstergesi. Umarım Gordon Hayward ve Jeremy Leen haricinde ciddi sakatlıkların olmadığı bir yıl geçer.

Related posts

Tarik Black, Embiid’e neredeyse basketbolu bıraktırıyormuş!

Orçun Yıldırım

NBA’de Play-off Heyecanı Başlıyor

Mustafa Kapan

Son Dakika!!!

Site varsayılanı

Leave a Comment