tony parker sakatlık
San Antonio Spurs

Tony Parker Ne Zaman Dönüyor ?

423görüntüleme

PARKER DÖNÜŞ TARİHİNİ AÇIKLADI

San Antonio Spurs’ün bu sezon sakatlıklarla başı büyük belaya girdi. Kawhi Leonard ve Parker’ın yokluğunu hisseden Spurs konferans finalinde Golden State Warriors’a karşı direnç gösterememişti. Houston Rockets ile karşılaştıkları playoff serisinde dizinden kötü bir şekilde sakatlanarak oyunu terk eden ve sonrasında sezonu kapatan 35 yaşındaki tecrübeli yıldız Tony Parker, ameliyat sonrası açıklamalarda bulundu. Ocak ayının sonlarında döneceğini açıklayan Parker, sezonu değerlendirdi.

Tony Parker ; “Kendimi çok iyi hissediyordum ve şampiyonluk için sonuna kadar takım olarak şansımız vardı. Koç Gregg Popovich’in planları tutmuştu ve beni maç başına 20 – 25 dakika oynatarak istikrarlı ve etkili olmamı sağlıyordu. Memphis’e karşı iyi iş çıkardığıma inanıyorum. Normal sezona da iyi başlamıştım. Sakatlığın zamanı çok kötü oldu, beni çok üzdü” dedi.

tony parker injury ile ilgili görsel sonucu

Tony Parker, 35 yaşında olmasına rağmen normal sezonda oynadığı 63 maçta ortalama 25.2 dakika sahada kalarak 10.1 sayı ve 4.5 asist istatistikleriyle oynadı. Duncan’ın ardından Ginobili’nin de basketbolu bırakmaya sıcak bakmasıyla, Parker’ın ne karar vereceği merak konusu. Tecrübeli yıldızın muhtemelen seneye son sezonu olacağı düşünülüyor.

Ruhi Ünal
Editör, yazar ama çizemez... unalruhi32@hotmail.com

Bir cevap yazın