blank
Philadelphia 76ers‎

Korkmaz cesaret gösterince kariyer rekoru da kendiliğinden geldi

288görüntüleme

NBA takımlarından Philadelphia 76ers’ta forma giyen yıldız oyuncumuz Furkan Korkmaz, sabah saatlerinde oynanan Detroit Pistons maçında parkede adeta korkusuzca dolaştı ve her yere müdahele etmeye çalıştı. Bu cesaretinin ödülünü ise yine kendi ellerinden aldı: Kariyer Rekoru!

Bir süredir istediği skorlardan ve puanlardan oldukça uzak bir konumda yer alan Detroit Pistons, şimdi de Furkan’ın yıldızını parlattığı maçta Sixers’a boyun büktü. Embiid’in de bir maçlık molanın ardından takıma yine aynı seviyeden katkı sağlamasıyla da Pistons’ın zaten Sixers’a karşı pek şansı olmadığı gayet ortadaydı.

Rakibine 116-102 mağlup olan Pistons için belki de en mutlu olunacak nokta farkın bu seviyede kalmasıydı zira bir önceki maçta 38 sayı atan Butler, bu maçın ilk yarısında sakatlık sebebiyle parkeyi terketmek zorunda kaldı.

Yine de Butler’ı aratmayan Sixers, rakibini gayet net bir skor ile geçti. Bu karşılaşmada ise cesur yüreğimiz Korkmaz, 18 sayı, 7 ribaunt, 1 asist, 1 top çalma ile kariyer rekorunu kırdı.

Orçun Yıldırım
editör.

Bir cevap yazın