Philadelphia 76ers‎

Furkan Korkmaz Amerika’da

Furkan Korkmaz nba yaz ligi için abd ye gitti

GENÇ YILDIZ YAZ LİGİ İÇİN AMERİKA’YA GİTTİ

Furkan Korkmaz, Sixers ile idmanlara çıkmak üzere bu sabah Amerika’ya gitti. Furkan Korkmaz, Yaz Ligi’ne katılma iznini Anadolu Efes’ten aldı. Milli Takım yetkilileri bu konu hakkında henüz açıklama yapmadı.

Philadelphia 76ers GM’i Bryan Colangelo verdiği demeçte; ” Eğer Yaz Ligi’ne gelirse bu onun için harika olacaktır. Gelse de gelmese de teknik ekibimiz, kondisyonerlerimiz ve performans analistlerimizle onun gelişimi için olabildiğince çok fikir üreteceğiz. Onun daha iyi olması, daha fizikli ve daha güçlü olması için bunları aşılamamız gerekiyor. Çevik ve iyi bir atlet ama biraz kilo alması ve biraz daha güçlenmesi gerekiyor. Bence burada bizim çocuklarla bir antrenmana çıkması bile ona seviyesini gösterecektir. Aynı zamanda bize de oyununun sahip olduğu özellikleri hangi seviyede uygulayabildiğini gösterecektir.” dedi. Geçen yıl Sixers’ın 26. sıradan draft ettiği Furkan Korkmaz, bu sezon Spor Toto Basketbol Süper Ligi’nde 8.3 sayı, 2.1 ribaund ve 1.4 asist istatistikleriyle mücadele etti.

Philadelphia önce Utah’taki yaz liginde 3-6 Temmuz tarihlerinde katılacak. Hemen ardından NBA yaz liginde 7-17 Temmuz tarihlerinde mücadele edecek. Milli Takım nedeniyle Yaz Ligi’nde oynamayı ilk başta reddeden Furkan Korkmaz bir hafta Amerika’da kaldıktan sonra dönecek, önce Ümit Milli, sonra da A Milli Takım’la Avrupa Şampiyonaları’nda oynayacak.

Related posts

Furkan Korkmaz NBA’de Başarılı Olabilecek Mi?

Burak Mutlu

Embiid modern basketbola uyum sağlamak istemiyor

Orçun Yıldırım

Yüksek tansiyonlu maçta Sixers, Clippers’a şans tanımadı

Orçun Yıldırım

Leave a Comment