76ers Fultz
Philadelphia 76ers‎

Fultz Yaz Ligi’ni Kapattı

346görüntüleme

NBA Yaz Ligi’nin Las Vegas ayağında dün TSİ sabaha karşı Golden State Warriors’la karşılaşan Philadelphia 76ers’ın, genç yıldızı Markelle Fultz sakatlanarak maçı tamamlayamadı.

Mücadelenin üçüncü çeyreğindeki bir pozisyonda blok için sıçrarken yere ters basan ve sol ayak bileğini burkan Markelle Fultz, soyunma odasını yolunu tutmuş ve maça geri dönememişti. Bugün yapılan kontrollerde Fultz’un bileğinde herhangi bir kırığa rastlanmadı. 1-2 hafta kadar sahalardan uzak kalacağı açıklanan 19 yaşındaki oyuncu böylece Yaz Ligi’nin kalanının da forma giyemeyecek. Markelle Fultz Yaz Ligi’ni kaçırsa da 2 hafta sonra takımının antrenmanlara katılabilecek.

blank

Genç yıldız kişisel Twitter hesabından sakatlığı ile ilgili yaptığı açıklamada iyi olduğunu ve merak edenlere teşekkür ettiğini dile getiren bir yazı paylaştı.

Sixers‘ın, Golden State Warriors‘u 95-93 mağlup ettiği maçta ayak bileğinden sakatlanan Fultz sadece 15 dakika süre alabildi. Genç yıldız bu süre içinde takımına 8 sayılık katkı sağladı. Kulüpten yapılan ilk resmi açıklamada, oyuncunun durumuyla ilgili tedbirli davranılacağı ve bir sonraki maçta forma giymeyeceği belirtilmişti.

Markelle Fultz‘un sakatlık anı ;

https://www.youtube.com/watch?v=0kAM47JmXck

Ruhi Ünal
Editör, yazar ama çizemez... unalruhi32@hotmail.com

Bir cevap yazın