blank
Philadelphia 76ers‎

Embiid’in memnuniyetsizlik açıklamasına Butler’dan cevap var

308görüntüleme

Geçtiğimiz günlerde yeni takım arkadaşı Jimmy Butler’ın takıma dahil edilmesinden sonra yeniden dağıtılan rollerde kendine düşen paydan rahatsız olduğunu ve memnun olmadığını dile getiren Joel Embiid’e Jimmy Butler’dan cevap gecikmedi.

Philadelphia 76ers’ın yıldızlarda dolu kadrosuna bir yıldız daha eklenince ortaya böyle sorunlar çıkabiliyor. Hatırlanacağı üzere Embiid, geçtiğimiz saatlerde Butler’ın gelişi sonrası hücumdaki rolünün daraldığını söylemişti. Bununla beraber Pistons maçında da dinlendirilen Embiid, olayları agresif bir boyuta taşımamış olsa da sessiz kalamamıştı.

Butler bu açıklamaları duymasının hemen ardından basına verdiği demeçte Embiid’in çok saf bir kalbinin olduğunu ve kazanmak istediği için böyle durumlar olduğunu söyledi ve ekledi:

 Onun hissettiklerini anlayabiliyorum. Bu benim için yeni bir şey. Onun için de yeni, herkes için yeni ama sorun yok. Kazanmak istediğini biliyorum. Detroit Pistons‘a karşı oynamak istiyordu, koç onun oynamasına izin vermedi. Uzun vadede ona ihtiyacımız var.

Orçun Yıldırım
editör.

Bir cevap yazın