pelicans
New Orleans PelicansNew York Knicks‎

Pelicans Sonunda Kazandı

409görüntüleme

NBA’de Play-Off umutlarını yitiren iki takım dün gece New Orleans Arena’da karşı karşıya gelirken New Orleans Pelicans 3 maç aradan sonra rakibi New York Knicks’i 99-91 mağlup etmeyi başardı.

27. galibiyetine ulaşan Pelicans adına maçın en skoreri 22 sayıyla Jrue Holiday olurken, Toney Douglas 16 sayı, Luke Babbitt de 14 sayı ile galibiyeti Pelicans’a getiren isimler oldu. Bu sezona büyük umutlarla girip sakatlıklar yüzünden hedeflerinden çok uzak kalan New Orleans takımının Koçu Alvin Gentry ise Knicks maçında da Jrue Holiday ve Alonzo Gee’nin sakatlanması üzerine açıklamalarında sakatlıklar konusunda esprili bir şekilde yaklaştı:

blank

‘Buradan New Orleans’da veya başka bir yerde bulunan herkese seslenmek istiyorum. Burada bir vudu doktoruna ihtiyacımız var. Bu yerin altındaki kemikleri bulmalıyız. Bir şey yapmak zorundayız, çünkü artık gülünç bir hal aldı. Şu an D-League’deki her oyuncu kendilerine bir şans geleceğini düşünerek telefonun başında bekliyorlar. Ne yapacağız böyle?’ dedi.

NBA’in en fazla takip edilen takımlarından birisi olmasına rağmen uzun süredir beklenen performansı veremeyen ve bu sezonda aynı şekilde başarıdan uzak kalan New York Knick takımında Carmelo Anthony 22 sayı, Robin Lopez 17 sayı ile oynadılar. Ligde harika bir çaylak sezonu geçiren Kristaps Porzingis’in de 16 sayılık performansı galibiyet için yeterli olmadı.

Nihat Telli
nihattelli@basketbolgunlugu.com

Bir cevap yazın