Köşe Yazıları NBA

NBA’in altın çocuğu Devin Booker

Allstar olabilecek mi? Süperstar seviyesine gelebilir mi?
Phoenix Suns’ın 20 yaşındaki genç yıldızı Devin Booker’dan, hiç kuşku yokki yeni sezonda beklentiler büyük. Özellikle geçtiğimiz sezonun son bölümünde, bizlere göstermiş olduğu performanstan sonra ağızlarımızın sularını epey akıttı. Hatta sezon bitmesin biz izlemeye devam diyenler bile oldu. Attığı 70 sayısı bir kenara, o bölümde birçok kez 30 sayı barajını geçen maçlar oynaması, nasıl bir durum ile karşı karşıya olduğumuzun suflesini veriyordu.

Kobe Bryant’tan beri ilk defa bu kadar skora yönelik, estetik ve akıcı oyun tarzını Booker’da gördük diyebiliriz. Şartlar ne olursa olsun, son top olsun veya olmasın. Farkın ne kadar olduğunun da önemi yok. Kafasında skordan başka hiçbir şey olmadan topu potaya gönderir. Ve bunlarda basketbol severleri heyecanlandırmaya yetiyor.

Booker bizlere bireysel olarak oldukça büyük bir merak uyandırsa da, Suns takımı son yıllarda yapılan doğru hamleler sonucunda iyi bir yola girdi ve bu da genç, dinamik bir kadro oluşturmalarını sağladı. Bu sezon draft ettikleri Josh Jackson, geçen seneden kadrolarında bulunan Bledsoe, Chriss ve Len ile birlikte epey gelecek vadeden bir rostera sahipler. Bu kendini göstermeye aç, dinamik kadro, Booker’ın istatistik kağıdına yazdırdığı rakamlar bazında bi engel oluşturabilir. Ama istatistikten öte, oyunu bu takımla birlikte gelişirse, takım ve Booker adına daha verimli olacaktır.

Related posts

Yeni Takım,Yeni Hedefler

Site varsayılanı

Devin Booker’a sezonluk kontrat gibi “prim”

Orçun Yıldırım

Oyunculuktan Koçluğa: UFUK SARICA

Mehmet Berk Alınca

Leave a Comment