2017 nba en iyiler
NBA

NBA’de Yılın En İyi Beşleri Açıklandı

SEZONUN EN İYİ BEŞLERİ

NBA 2016-2017 sezonunun en iyi 5’leri belli oldu. Kıyasıya rekabetin, bir çok rekorun egale edildiği harika bir sezonun ardından yapılan oylamalarla en iyi beşler seçildi.

EN İYİ BEŞ

LeBron James, 11. kez NBA’de yılın takımına seçilerek bu alanda NBA rekoru kırdı. Geçen sezon da NBA’in en iyi 5’ine seçilen Westbrook ve Leonard, iki yıl üst üste bu onura layık görülürken, Davis 2014-2015 sezonunun ardından bu ödülü ikinci kez kazandı. Harden ise kariyerinde üçüncü kez NBA’in en iyi 5’ine seçildi.

EN İYİ İKİNCİ BEŞ

En iyi ikinci 5’e sezona damga vuran Giannis Antetokounmpo (Milwaukee Bucks), Rudy Gobert (Utah Jazz), harika bir seozn geçiren Isaiah Thomas (Boston Celtics), Warriors’un süper yıldızları Stephen Curry ve Kevin Durant (Golden State Warriors) girdi.

EN İYİ ÜÇÜNCÜ BEŞ

En iyi üçüncü 5’te ise inişli çıkışlı bir sezon geçiren Jimmy Butler (Chicago Bulls), Warriors’un hırçın çocuğu Draymond Green (Golden State Warriors), kuzeyin oğlu DeMar DeRozan (Toronto Raptors), tek kişilik dev kadro John Wall (Washington Wizards) ve DeAndre Jordan (Los Angeles Clippers) yer aldı.

Geçtiğimiz iki sezonda da en iyi üçüncü beşe seçilen Klay Thompson bu sene bu beşlerin hiçbirinde yer alamadı.

Related posts

Boston Celtics Avantajı Kaptı

Ruhi Ünal

Cleveland’ta balon patladı!

Emirhan Güzel

Cleveland Dolu Dizgin ! 116-105

Ruhi Ünal

Leave a Comment