blank
NBA

NBA’de İlk Adım Atıldı

80görüntüleme

NBA yönetimi sezonu sonlandırmak için görüşmelerin başlandığını bildirdiler.


NBA yönetiminden yapılan sezon sonu açıklamalarında ESPN Wide World Spor Kompleksi’nde oynanabileceği görüşüldü. Yapılan açıklamada Ulusal Basketbol Oyuncular Birliği ile beraber yapmış olduğu çalışmaların sonucuna göre Florida eyaletine bağlı Orlando şehrinde ESPN Wide World Spor Kompleksi’nde geriye kalan karşılaşmaların oynanabilmesi için The Walt Disney ile görüşmelerin sürdüğü açıklandı.

Yapılan açıklamada herşeyin tek bir merkezde yapılmasını planladıklarını söylediler. Oyuncuların antrenmanları ve maçlarını,oyuncuların konaklamasını tek bir yerde yapılmasını planladıklarını belirttiler.
Tek şehirde tek merkezli yapılması planlanan organizasyon için organizasyonda çalışacak herkes için sağlığının öncelikli olacağını ve hükümet yetkilileriyle görüşmelerin devam ettiğini açıkladılar.


Sezonun Play-offlarla Başlaması Muhtemel


NBA’de normal takvim 11 Mart günü corona virüs salgını sebebiyle ara verilmişti. Sezonun normal şekilde mi bitirileceği veya direk play-offlara mı geçileceği hala görüşülüyor.
NBA yönetimi akıldaki soruları 29 Mayıs Cuma günü yanıtlayacak. Yapılan açıklamaların arkasından Haziran ayında takımların çalışmaya başlayacağı tahmin ediliyor.

Mert Akyıldız
mert@basketbolgunlugu.com

Bir cevap yazın