NBA

NBA Wiggins’in Aşı Talebini Reddetti

NBA takımları arasında bulunan Golden State Warriors oyuncusu Andrew Wiggins, yeni tip koronavirüs aşısı olmayı reddetmesiyle biliniyor. NBA ise oyuncu aşı olmazsa maçlara çıkma izni vermeyeceğini açıkladı.

Golden State Warriors’ta basketbol oynayan Kanadalı Andrew Wiggins yeni tip koronavirüs aşısı olmak istememesi ile biliniyor. NBA’den yapılan açıklamada oyuncunun bu tutumuna devam etmesi durumunda takımıyla iç saha maçlarına çıkamayacağı bildirildi.

Aşıdan Muafiyet Talep Etti

NBA’in açıklamasında dini sebeplerle yeni tip koronavirüs aşısından muafiyet hakkı talep eden Wiggins’in bu talebinin reddedildiği belirtildi. Ayrıca oyuncunun, aşı olmadığı takdirde takımı Golden State Warriors ile iç saha maçlarında görev alamayacağı bildirildi.

ABD’de Kovid-19 aşıları konusundaki mecburiyet durumu, takımların bulundukları bölgelerin sağlık kurumlarının aldığı kararlar doğrultusunda belirleniyor.

Golden State Warriors takımının bağlı olduğu San Francisco şehrinde 12 yaş ve 12 yaşın üstünde bulunan kişilerin, kapalı alanlarda düzenlenen faaliyetlere aşılı olarak katılma mecburiyeti söz konusu.

Aşı Olmayanlar Test Olmak Zorunda

San Francisco’nun yanında New York şehrinde de aşıya zorunluluğu bulunuyor. Bu sebeple Golden State Warriors’a ek olarak New York Knicks ve Brooklyn Nets takımlarının oyuncuları da aşı olma mecburiyetiyle karşı karşıya bulunuyor.

New York Knicks’den yapılan açıklamada tüm oyuncularının aşı olduğu bilgisi paylaşılırken Brooklyn Nets de yeni aşı olacak oyuncularının haberini bildirdi.

İkamet ettiği bölgede aşı zorunluluğu olmayan ve bu sezon NBA’de aşı olmadan sahaya çıkmak isteyen oyunculardan her gün bir kez Kovid-19 testi isteniyor.  NBA, geçen sezon sonu itibari ile oyuncuların %85’inin aşı olduğunu bildirmişti.

Related posts

LeBron James Bir Kez Daha Cleveland’dan Ayrılacak Mı?

Burak Mutlu

Lakers’tan dev takas hamlesi

Ruhi Ünal

Giannis’in All-Star Draft’ında ilk tercihi geçtiğimiz sene onu ilk sıraya alan Curry

Orçun Yıldırım

Leave a Comment