NBA

NBA: Warriors zaferi, Stephen Curry Celtics’te sezon geçiriyor

San Francisco takımı altıncı maçı kazandı ve böylece Amerikan basketbol ligi finalini (4-2) kazandı ve sekiz sezonda dördüncü bir şampiyonluğu ortadan kaldırdı. Oyun kurucumuz bir kez daha başarılı oldu.

Çok erken düştüğü için alınması gerekiyordu. Stephen Curry’nin neler olduğunu anladığını birkaç dakika hissettik ama o, NBA Finallerinin 6. maçında (90-103) Boston Celtics sahasında bu maçı almadan önce gözyaşlarına boğuldu. O zaman tüm bunların ne anlama geldiğini anladı. Son şampiyonluklarından dört yıl sonra , Golden State Warriors cehennemden döndü ve perşembeden cumaya bir gecede franchise’daki yedinci kupayı topladı, dördüncü kupayı Steve Kerr ve “Chef Curry” yönetti. Ve sonunda Amerikan basketbol liginin en güzel hanedanlarının panteonuna girersiniz.

Sonbahardan bu yana batıda hüküm süren Phoenix Suns, Ocak ayına kadar Celtics dipte… Ancak bu NBA finali Boston ve Golden State arasında beklenen bir final değildi. Ancak play-off’lar geçtikçe, bu son düello bariz hale geldi. Massachusetts metropolünden oyuncular, onları 3-1’e götürecek bir zafere bile yaklaştılar ve bu finalleri kazanmak için onları bir sandalyeye koydular.

Ancak Steve Kerr ve ailesi aksi karar verdi. Warriors koçu ayarlamalar yaptı, takımını defansif bir bakış açısıyla hızlandırdı; bu, homurdanan kanat oyuncusu Draymond Green’in bu Cuma sabahı büyüttüğünün bir yansıması. Golden State, daha sonra, bu son adımda kolektif olarak ne anlama geldiğini keşfeden Celtics’in saflığı karşısında, yöneticileri ve direktörü ecstasy’ye çoktan dokunmuş bir grubun deneyimi sayesinde fark yarattı. Celtics koçu Ime Udoka, ” Geleceğimiz parlak görünüyor ” dedi.

21 puan üst üste

Bu 6. maç için ve Boston rakibinin ölçüsünü almış gibi görünürken, Warriors ikinci çeyreğin sonunda tek bir sayı kaybetmeden arka arkaya 21 sayı döndü. Yarışmanın bu aşamasında bu düzenin performansının ne olduğunu anlamalısınız: elli yıl içinde hiçbir takım finallerde bir maçta böyle bir seri elde etmemişti.

Ardından, başı su altında kalan Boston, turuncu topların sepetlerinde seri olarak geri döndüğünü görür, Golden State’in onları taciz eden ve iyi atış pozisyonları bulmalarını engelleyen bir savunması. Asla sessiz kalmayın, takımın yıldızı Jayson Tatum, kasvetli. Ve Kerr’in takımı, bu gerçek dışı 21 sayı serisinin sağladığı avantajdan bir daha asla vazgeçmeyecek. Tartışmasız şampiyonlar (seride 4 maça 2), Warriors arkalarında 2019’da Toronto Raptors’a karşı kaybedilen son finallerden bu yana geçilen küçük çölü bırakıyor.

Çünkü Kanadalılara karşı bu başarısızlıktan bu yana, bu grup tarafından kazanılan yeni bir unvan üzerine bahse girecek olan kişi bir vizyonerden daha fazlasıydı. San Francisco Bay takımı, beş yıl üst üste finallere ulaştıktan sonra, Covid altında bu garip 2019-20 sezonunda Batı Konferansı’nın en kötü takımı olmuştu. Stephen Curry , “Dört yılda üç şampiyonlukla beş yıl boyunca yaptıklarımızdan çok uzaktaydık, bu Cuma günü zaferden sonra Stephen Curry hatırladı. Yaralarla dibe vurduk, yol uzundu ve doğru unsurları ve doğru insanları bulmamız gerekiyordu.

Stephen Curry, Finallerin MVP’si seçildi

2016’ya gelişiyle bu parlak grubu mükemmellik ile flört eden bir franchise’a dönüştüren olağanüstü bir oyuncu olan Kevin Durant döneminden sonra , Warriors gerçekten de köklerine dönmeye karar verdi. Temeli, bazen başka yönlerden hafife alınan genç oyuncuları işe almak ve akıllı oyuncuların seçimiyle oluşturulan bir felsefe. Stephen Curry, Draymond Curry ve Klay Thompson, on yıl önce Golden State tarafından draft edildi, çılgın şutör Jordan Poole aynı şekilde üç yıl önce geldi… Kaliforniyalı franchise yönetim kurulu bu temel unsurlara Wiggins veya Otto Porter gibi zamlarla eklendi. Ve senfonileri bir kez daha basketbolda parladı.

Ama birinin çıkması gerektiğine göre Stephen Curry olmalıydı. Zaten 2015 ve 2016’da normal sezonun en iyi oyuncusu ödülünü alan “Şef” bu gece finallerin MVP’si seçildi. Bu NBA sezonunun kaderini belirleyen altı maçta ortalama 31’den fazla puan alan tartışmasız bir ilk. Son gong’un çalmasından neredeyse bir saat sonra, grubuyla kutlamaların ortasındayken Stephen Curry’nin bazen parlak bir şekilde gülümsediği ve ufka baktığı görülüyordu. Artık sadece en iyi şutör olduğu bir sporun ufku değil, aynı zamanda kazanması mümkün olan her şeyi kazanmış bir adamın ufku.

Related posts

Chris Paul’un aldığı ceza Melo’yu bir hayli şaşırtmış

Orçun Yıldırım

Irving, LeBron’dan özür dileyince ilişkiler düzeldi

Orçun Yıldırım

Wizards 103 – Hawks 99

Ruhi Ünal

Leave a Comment