Golden State WarriorsHouston Rockets‎Los Angeles Lakers‎Milwaukee Bucks‎NBAOklahoma City Thunder‎Toronto Raptors

MVP yarışında son durum ne?

335görüntüleme

Şuan 82 maçlık uzun bir maraton olan normal sezon maçlarının neredeyse yarısı tamamlanmış bulunuyor ve doğal olarak NBA de normal sezon MVP’lik yarışı içinde birkaç isim öne çıkmış bulunuyor.

Sezon başından beri takımını sırtlayan ve takımının şuanda lig lideri olmasında büyük pay sahibi olan Giannis Antetokounmpo bu öne çıkan isimlerin başında geliyor. Doğu’nun diğer güçlü ekibi Raptors’a bakarsak ise onlarda şuan Doğu Konferansı’nın ikinci basamağında yer alıyorlar ve bunun en büyük sebeplerinden biri olan Kawhi Leonard’da MVP’lik konusunda en az Giannis kadar iddialı.

MVP’lik konusunda bu 2 isim dışında ise Lebron James , Stephen Curry, ve son 1 aydır inanılmaz işler yapan James Harden’ın ismi çok ön plana çıkıyor. Lebron James ve Stephen Curry yaşadıkları sakatlıklar sebebiyle MVP’lik yarışında biraz geri planda kaldılar, James Harden ise belki de bundan 1 ay önce kimsenin beklemediği bir çıkış yaparak Chris Paul’un sakatlığında Rockets’ı Batı Konferansında beşinci sıraya kadar taşıdı ve MVP’lik yarışında adeta ben de varım dedi.

Son olarak Paul George da Thunder’da harika bir sezon geçiriyor ve Russell Westbrook’a rağmen inanılmaz işler yapıyor ancak bu onu MVP yapmaya yetecek mi, göreceğiz.

Bir cevap yazın