Russell Westbrook sezonun yıldızı oldu.

MVP Russell Westbrook!

MVP ÖDÜLÜ SAHİBİNİ BULDU

NBA’in ilk kez düzenlediği sezon ödülleri galasında, 2017 Kia NBA MVP Ödülü’nün sahibi Russell Westbrook oldu. MVP ödülü için diğer adaylar James Harden ve Kawhi Leonard gösterilmişti. Ödül töreninde sahneye takım arkadaşlarıyla birlikte çıkan Westbrook, önce takım arkadaşlarına daha sonrada kendisini destekleyen herkese teşekkür etti. Hayranların oylaması ile En İyi Stil Sahibi Oyuncu ödülü de Russell Westbrook’un oldu.

Tarihi bir sezonu geride bırakan Oklahoma City Thunder’ın yıldız oyuncusu Russell Westbrook, 31.6 sayı-10.4 asist-10.7 ribauntla triple-double ortalaması ile rüya gibi bir sezon geçirdi. Öte yandan 42 Triple-Double ile NBA tarihinin bir sezonda en fazla Triple-Double yapan oyuncusu oldu.

Russell Westbrook’a ödülü getiren sezon istatistikleri

James Harden’da sezonu 29.1 sayı-11.2 asist-8.1 ribaunt ortalamayla tamamlamıştı. Kawhi Leonard ise 25.5 sayı-5.8 ribaunt-3.5 asistle sezonu tamamlamıştı.

İstatistikleri alt üst eden Russell Westbrook’un, Denver’daki son saniye üçlüğü, NBA’de yılın maç kazandıran en iyi basketi seçildi.

MVP Russell Westbrook için hazırlanan harika video sizlerle, iyi seyirler…

Ruhi Ünal

Ruhi Ünal

Editör, yazar ama çizemez... unalruhi32@hotmail.com
Paylaş:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Barcelona Lassa
Yeni Sisteme Ayak Uyduramayanlar: Barcelona Lassa

Katalan ekibi, bu sezonun belki de en büyük hayal kırıklığı oldu. Sezon başında yıllardır takımı zirveye oynatan, bu kulübün çocuğu...

Kapat