Michael Jordan NBA Açıklaması

Kamuoyunun ağırlıklı çoğunluğuna göre tarihin en iyi oyuncusu Michael Jordan ve yakın zamanda bu fikrin değişmesi de pek mümkün gözükmüyor. Haliyle tarihin en iyi oyuncusu hayattayken ona da günümüzle ilgili birçok soru yöneltiliyor.

Jordan’a yöneltilen son soru ise “Ne olacak bu NBA’in hali?” cinsindeydi.

Majestelerinin cevabı ise net oldu:

Ligin genel rekabetçi havasına zarar veriyoruz. Artık lig 2 “süper takım” ve 28 berbat takım şeklinde oluşacak. O diğerleri de iş ortamında hayatta kalmaktan zorlanacak.

Şu an Charlotte Hornets’in sahibi olan Michael Jordan bu konu hakkındaki düşüncelerini biraz da Charlotte üzerinden anlatmaya başladı ve şunları söyledi:

Artık yıldız oyuncular küçük market takımlarına gitmiyor. Bundan dolayı Hornets’te draft seçimlerine eskisinden çok daha fazla önem verdim. Çünkü LeBron gibilerini buraya getiremezsiniz.

NBA’in gittiği bu yolda Michael Jordan haklı olabilir. Ancak oyuncuların daha iyi oyuncularla bir arada oynama dürtüsünün önüne nasıl geçebilirsiniz? Bu sorunun cevabını vermek zor.

Paylaş:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Malcolm Delaney’dan Avrupa Açıklaması

Atlanta Hawks guard’ı ve 2016 EuroLeague En İyi 5’i onuru sahibi Malcolm Delaney, HoopsHype‚a konuştu. Avrupa ve NBA arasındaki farkları anlattığı...

Kapat