Charlotte Hornets Miami Heat

Miami Heat- Charlotte Hornets serisine genel bakış

Nba’de play-offlar başlarken doğuyu son maçlardaki performansıyla 3.sırada bitiren ve saha avantajını elde eden Heat‘in rakibi beklenenden iyi bir sezon geçiren ve 6. sırada kendine yer bulan Hornets olacak. Serinin American Airlines Arena‘da başlayacak olması şüphesiz Heat için bir avantaj fakat Hornets geniş rotasyonu ve Nicola Batum‘un iyi performansıyla kolay teslim olacak bir takım görüntüsü vermiyor. Fikrimce serinin kilit isimleri Heat adına takım kaptanı Wade, Charlotte adına ise Batum. Wade her ne kadar 34 yaşına gelmiş olsa da sezon içinde ara ara gençliğini hatırlatan oyunlarıyla bize umut verdi ve bu sezonu sakatlık yaşamadan bitirmeyi başardı. Batum ise Portland’taki oyununun üstüne koyarak beklenmedik bir şekilde takımın kilit oyuncusu oldu. Şüphesiz seride sezon ortasında takıma katılan ve gayet iyi bir performans sergileyen Joe Johnson’a, Batum’un savunmasında büyük bir iş düşecek.

usa-today-8893661.0

Takımların sistemlerine bakacak olursak Heat, Chris Bosh’un sürpriz sakatlığının ardından Deng’i 4 numaraya kaydırdı ve beklenmedik bir şekilde Deng’den daha fazla verim almaya başladı. Guard pozisyonunda Dragic ve Wade bazen gereksiz top kayıpları yapsalar da iyi bir uyum yakalamış durumdalar ve tabi ki ligin blok kralı Whiteside ve ligin elit uzunlarından Amare Stoudemire’a sahipler. Benchten gelen çaylak oyuncular takımın ağır işçileri konumunda, özellikle all-star arasından sonra süreleri artan Josh Richardson, oyun tarzı ve üçlük yüzdesiyle ön plana çıktı. 10.sıradan seçilen çaylak Winslow ise işin savunma ve tempo kısmında gayet başarılıydı.

indir

Heat koçu Eric seride bir sürpriz yapar mı kestirmek zor ama Heat bence serinin favorisi. Charlotte ise lige inişli çıkışlı bir performansla başladıktan sonra ligi iyi bir yer olarak kabul edeceğimiz 6.lıkla bitirdi. Takımın lideri ve sayı yükünü çeken kişi Kemba Walker olsa da takımın performansını yukarı çıkaran oyuncular Batum ve Lin. Pota altında Jeferson Zeller, çaylak Kaminsky ile geniş bir rotasyona sahipler. İlk beşi tamamlayan isimler ise iyi bir sezon geçiren Marvin Wiliams ve sezon ortasında takıma katılıp iyi bir katkı veren Courtney Lee. Seride bireysel performanslar ön plana çıkabilir. İki takımında disiplinli oyunu sertliği ve rekabeti arttıracaktır. Zevkli bir seri olacağını düşünüyorum. Okuduğunuz için teşekkürler,umarım okurken sıkılmamışsınızdır..

Related posts

Toronto Doğu Konferansında Finalde

Site varsayılanı

Doğuda Play-Off Hesapları Karıştı

Nihat Telli

En son NBA haberleri ve transferleri

Ege Nurbige

1 comment

Cihan 19 Nisan 2016 at 00:48

Ellerine sağlık hocam yeterince iyi yorumlamışsın, bir heat taraftarı olarak en az konferans finali bekliyorum takımımdan.

Reply

Leave a Comment