NBA

Merakla Beklenen Big3 Turnuvasında Takımlar Belli Oldu

EFSANELER BİR ARADA 

Rapçi Ice Cube’un organizatörlüğünü yaptığı bu turnuvada NBA‘de emekli olan isimler kendi arasında 8 takımdan oluşan lig mücadelesine girecek.

YILDIZLAR GEÇİDİ

Allen Iverson’ın hem coach hem oyuncu olarak bulunacağı turnuvada Kenyon Martin, Chauncey Billups da “The Answer”ın yanında olacak. Bu isimlerin yanı sıra Rashard Lewis, Jermaine O’Neal, Jason Williams, Mike Bibby ve Bonzi Wells de turnuvada yer alacak.

8 takımdan oluşacak ligde koçluk yapacak isimler; Gary Payton ve George Gervin oldu. 41 yaşındaki Iverson ligin tanıtımının yapıldığı toplantıda “Telefon çalınca baktığımda Ice Cube arıyordu ve onu geri çeviremezdim. Burdaki başarı insanın gözlerine bakıyor, ben de bir parçası olmak istedim” ifadelerini kullandı.

BIG3 Liginin başkanlığını NBA Eski Oyuncular Birliği yardımcısı Roger Mason JR. yapacak. 3 sayı çizgisinin daha gerisine çizilecek bir çizgi ile 4 sayının da ekleneceği ligde maçlar 60 sayı üzerinden oynanacak. 30 yaşının üstündeki eski profesyonel oyuncular oynayabilir durumda olacak.

TURNUVA NE ZAMAN BAŞLIYOR ?

Amerikalı oyuncu ve şarkıcı Ice Cube’ün organize edeceği 3’e 3 basketbol turnuvası BIG3 bugün yapılan açıklama ile Brooklyn Nets’in stadı olan Barclays Center’da 25 Haziran’da başlayacak.

Turnuvada yer alacak takımlar ve kadrolar şu şekilde ;

Related posts

NBA All-Star ilk beşleri açıklandı!

Orçun Yıldırım

Warriors Tam Gaz 113-111

Ruhi Ünal

Golden State Warriors adını tarihe kazıdı !! ( Maç Özeti )

Akif Enes Kütük

Leave a Comment