Memphis Grizzlies’den Tony Allen’e Büyük Onur

NBA’de bu yaz birçok oyuncu takım değiştirirken göz önünde olmasa da birçok emektar oyuncu da alışık oldukları yerlerden ayrıldı. Bunlardan biri de uzun senelerdir Memphis Grizzlies forması altında istikrarlı bir performans gösteren ve Grizzlies tarihinin en iyi takımının parçası olan Tony Allen’dı.

Tony Allen bu yaz biten kontratı sonucunda serbest kalmış ve Memphis’ten yeni bir kontrat teklifi alamamıştı. Bunun sonunda özellikle forvet rotasyonunda büyük sıkıntı çeken New Orleans Pelicans’a imza atan Tony Allen, 7 sezonluk kariyerin ardından Memphis’e veda etmişti.

Ancak Memphis yönetimi arkada kalan 7 yılı unutmuş değil. Tony Allen’ın mavi formayı giydiği süreçte Batı Konferansı’nda kendine bir saygınlık edinen Memphis Grizzlies, Allen’ı formasını emekli ederek onurlandırmaya hazırlanıyor.

Tony Allen’ın 9 numaralı formasının emekli edileceği açıklanırken tören de önümüzdeki Cuma günü oynanacak olan Memphis – New Orleans maçında yapılacak.

Paylaş:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Dwyane Wade JR Smith’in Hakkını Mı Yiyor ?

Yazın kalabalık geçmesinden dolayı çok göz önüne çıkmasa da Cleveland Cavaliers geçtiğimiz kadrosuna bir süper yıldızı daha kattı. Dwyane Wade’i...

Kapat