Memphis Grizzlies‎

Eksik Memphis Tepetaklak

349görüntüleme

Daha önce Marc Gasol’ün sakatlığı ile şampiyonluk yolunda büyük yara alan Memphis Grizzlies 6 marttan beri aşil tendonu sakatlığı yaşadığı için takımdan ayrı kalmış olan Mike Conley’den de kötü haber aldı.

cd0ymzcznguwzdbhnduynddiytjhm2yyzthlmtjjotqwyyznptyyndu5mtvlntmznddhmmiwmme2n2uynwrhywe0nmvl

Memphis cephesinden yapılan açıklamaya göre Mike Conley’nin yapılan kontroller sonucunda play-off’ta yer alamayacağı açıklandı. Yaşadığı sakatlığa kadar bu sezon 53 maçta görev alan Mike Conley ortalama 31 dakika süre almış ve 15.3 sayı, 6.1 asist, 2.9 ribaund ortalamarıyla mücadele etmişti. Sezon sonu sözleşmesi bitip free agent olacak olan yıldız oyuncu şüphesiz birçok takımın radarında.

Bu yıl sakatlıklardan yana başı dertte olan Memphis Grizzlies sakatlıklardan sonra yeniden yapılanma hamlesine girişmiş takımın tecrübeli şutörlerinden Courtney Lee’yi Charlotte Hornets’a takas yoluyla göndermiş ve karşılığında Pj Hairston ve ikinci tur draft hakları almıştı.

Yaşanan sakatlıklara kadar batı konferansında iyi bir grafik çizen Memphis Grizzlies verdiği ciddi kayıplar sonrasında sakatlıklar öncesi aldığı galibiyetlerin ekmeğini yedi desek yanlış olmaz.

 

Nihat Telli
nihattelli@basketbolgunlugu.com

Bir cevap yazın