Köşe Yazıları NBA

Mavericks’in yeni yüzü ; Dennis Smith Jr.

2017 NBA draftlarında 1.tur 9.sıradan Dallas Mavericks tarafından seçilen Dennis Smith Jr, draft gecesiyle alakalı genel beklentilerimizi, sezon öncesi geçirdiği Summer League ve Preseason performanslarıyla birlikte yerle bir etti. Sezonun başlamasına 1 gün kala, yılın çaylağı adayları arasında belkide en favori konumda şu anda.

Yeni yapılanmaya giden Dallas Mavericks 9. sıradan belki de hiç ummayacağı değerde bi altın bulmuş olabilir. Efsanevi Nowitzki döneminden sonra belli bir süre inzivaya çekilmesini beklediğimiz Dallas’ın oldukça kısa bir sürede değerli sayılabilecek bu yapıyı oluşturabilmesi, Mavericks fanlarının yüzünü oldukça güldürüyor.

Kendi oyununu yaratabilen, topla birlikte özellikle kısa alanlardaki küçük patlamaları, dribbling ile beraber çok rahat kendine şut imkanı bulması, skor potansiyelinin ne kadar yüksek olduğunu bizlere gösteriyor. Guard rotasyonunda ki en büyük rakiplerinin Seth Curry ve Yogi Ferrell olduğunu düşünürsek, takımda topa hükmedecek herhangi bir oyuncunun da bulunmaması Smith Jr’ın işini oldukça kolaylaştırıyor.

Bu zengin draft sezonunda, kendisinden daha yüksek beklentilerimizin olduğu başka çaylak oyuncular olsa da Dallas’ın dar ve vasat altı oyuncu kadrosu Smith Jr.’ı rakiplerinin önünde tutmaya yetiyor.

Related posts

Erman Kunter’in çalıştırdığı takımlar ve durumları (2003-2017)

Ruhi Ünal

Isaiah Thomas Sezonu Kapattı

Ruhi Ünal

Efsane Erken Emekli Oldu

Kenan Bojadzic

Leave a Comment