Luka Doncic’in 2018 NBA Draft Sırası Tartışması Başladı

Luka Doncic, EuroLeague’de bu sezonun MVP’si olma yolunda adımlar atarken Atlantik Okyanusu’nun öte yakasından gelen tahmini NBA draft’ı sıralamaları kendisini 2018’in ilk beş çaylağından biri olarak göstermeye devam ediyor.

Sports Illustrated18 yaşındaki Sloven oyun kurucu forvetin NBA draft’ında ikinci sıradan seçileceğini öngörüyor. EuroLeague TV üyesi olmak için tek başına bir sebep diye nitelediği Doncic’i öve öve bitiremiyor.

Belki de tarihin gördüğü en gelişmiş ve başarılı Avrupalı draft oyuncusu. Doncic’in yaptıklarına kulp takmak çok zor. Bu sezon şutör olarak önemli adımlar attı, EuroLeague’i 18 yaşında domine ediyor. Çok zeki bir top yönlendirici ve sınıfının NBA’e en hazır oyuncusu olduğunu söylemenin abartılı olmayacağı bir oyun kurucu. Diğerleri kadar atletik potansiyeli olmayabilir ama Doncic nereye giderse gitsin uzun ve üretken bir kariyer olması en olası oyuncu.

Doncic şu ana kadar EuroLeague’in 2017/18 sezonunda 21.2 sayı, 6.7 ribaunt, 4 asist, 1.2 ve 29.5 performans puanı ortalaması yaptı. 6 maç sonunda hem sayı hem performans kralı konumunda.

SI‘ın tahminine göre diğer Avrupalı yeteneklerin durumu ise şöyle: Boşnak forvet Dzanan Musa 20. sırada, Fransız uzun Killian Tillie 24. sırada ve Letonyalı Rodions Kurucs 29. sıradan seçilebilir.

Paylaş:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Mindaugas Kuzminskas Fazla Boş Kalmaz

New York’a veda eden Mindaugas Kuzminskas’a vakit geçmeden talip çıktı. New York Knicks tarafından serbest bırakılan Litvanyalı yıldız, NBA’de bazı takımların...

Kapat