Los Angeles Lakers‎ Utah Jazz

Utah’tan Kirilenko’ya Farklı Veda

kirilenko

Dün gece oynanan maçta Utah Jazz evinde konuk ettiği Los Angeles Lakers’ı tarihi bir skorla 142-94 mağlup etti. Öncesinde AK47 lakaplı eski oyuncuları Andrei Kirilenko’ya plaket veren Utah Jazz 48 sayılık farkla Rus oyuncuya plaketten çok daha güzel bir hediye vermiş oldu.

Sezon sonunda basketbolu bırakacak olan Black Mamba Kobe Bryant’ın sadece 5 sayı atabildiği maçta Lakers adına maçın en skoreri 16 sayı ile tecrübeli guard Louis Williams oldu. Lakers tarihinin en farklı mağlubiyeti 48 sayı ile daha önce ezeli rakipleri Clippers’a karşıyken, NBA tarihinin birçok rekorunun kırıldığı bu sezonda Loş Angeles ekibi de rekorunu tekrarlamış oldu.

Batı Konferansı Play-Off mücadelesinde büyük avantaj elde eden Utah Jazz adına Rodney Hood 30 sayı, Shelvin Meck ve Trevor Booker da 17’şer sayıyla rekor galibiyete büyük katkıda bulundular.

andrei-kirilenko-jazz

13 sezonluk NBA kariyerinin 10 yılını Utah Jazz’de geçiren Andrei Kirilenko da maç sonunda yaptığı açıklamada:

‘Kariyerinin sonundayken Michael Jordan’a karşı ve ondan sonraki on yılda da Kobe’ye karşı oynadım. O on yılın ve benim de en iyi yıllarımın oyuncusu tabi ki Kobe’ydi. Şimdi onun jenerasyonu yavaş yavaş sahneyi terk ediyor ve LeBron 5-6 yıl önce ligi ele geçirdi. Şimdilerde de Stephen Curry parlıyor. NBA’de her zaman muazzam bir geçiş var. Bir yıldız sönerken diğer bir yıldız yükseliyor.’ Dedi

Related posts

Lakers: LeBron James için korkulacak bir şey yok

Orçun Yıldırım

Lakers ahalisinin yeni “ağabeyi” LeBron James!

Orçun Yıldırım

Rajon Rondo’nun eli çok feci bir şekilde kırıldı

Orçun Yıldırım

Leave a Comment