Lonzo Ball NBA Tarihine Geçti

Los Angeles Lakers’ın çaylağı Lonzo Ball, Milwaukee Bucks karşısında NBA tarihine geçti.

20 yıl ve 15 günlükken Bucks deplasmanına çıkan Lonzo Ball, sezonun şu ana kadarki kısmının aksine çok iyi bir şut performansı gösterdi. Neredeyse 39 dakika sahada kalan Ball, iki sayılık atışlarda 7’de 4, üç sayılık atışlarda ise 5’te 3 isabetle oynadı. Serbest atış çizgisindense 4’te 2’de kalan çaylak yıldız, toplamda 19 sayı üretmeyi başardı.

Genç oyuncunun performansı bununla da sınırlı değildi. Sezon başından bu yana çok yönlü performansıyla dikkat çeken Ball, bu maçta işleri bir adım ileriye taşıdı. 13 asist yapan genç yıldız 12 de ribaunt alarak triple double yapmayı başardı. Lonzo böylece NBA tarihinin en genç triple double yapan ismi oldu. Ball, 20 yıl ve 20 günlükken triple double yapan LeBron James’i geride bırakarak bu müthiş başarıya ulaştı.

Ball istatistiklerine ayrıca 3 top çalma ve 4 blok ekleyip muhteşem bir performans gösterse de takımını galibiyete taşıyamadı. Maçın ardından bu tarihi başarısı hakkında konuşan Ball, bunu çok da önemsemediğini açıkça dile getirdi:

Gerçekten hiç umrumda değil. Tüm hayatım boyunca böyle oynadım. Maçı kazanmayı tercih ederdim.

Paylaş:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Kristaps Porzingis Alev Aldı

New York Knicks’in yıldızı Kristaps Porzingis muhteşem bir sezon geçirmeye devam ediyor. Carmelo Anthony’nin gidişiyle birlikte takımın lideri olan ve...

Kapat