lebron james mj
NBA

LeBron James : “Henüz MJ kadar iyi basketbol oynayamadım”

KİNG JAMES DUYGUSAL KONUŞTU

NBA Doğu Konferansı finalinin beşinci maçında Celtics’e karşı attığı 35 sayıyla NBA playoff’ları tarihinin en skorer ismi unvanını devraldığı Majesteleri hakkında, maç sonrası açıklamalarda bulundu.

lebron jordan ile ilgili görsel sonucu

Öncelikle numaramın 23 olmasının sebebi Michael Jordan. Bu oyuna aşık olmamın sebebi de Michael Jordan ve onun başardıkları. Çocukken Michael Jordan’ı izlediğimde onu bir tanrı gibi görürdüm. Asla onun kadar iyi olabileceğimi düşünmedim. Bu yüzden küçükken çevremdeki oyunculara, mahalleme, daha küçük bir alana odaklandım. Bu rekoru kırıp playoff tarihinin en skoreri olurken en çok gurur duyduğum şey, bunu kendim gibi yapmış olmam. Bir kere golf oynamayı bilmiyorum! J.R. biliyor mesela. Çocukken MJ ne yapıyorsa onu yapıyordum. Geri çekilerek şut atmaya daha yapmamam gereken bir yaşta başlamıştım. Dizlikler taktım, tıpkı onun gibi bir kısmını aşağı indirdim. Siyah ayakkabıya beyaz çorap giydim, tıpkı onun gibi kısa şortlar giydim ki MJ gibi zıpladığımda altımdaki şort da gözüksün.

İlgili resim

Henüz Michael kadar iyi basketbol oynayamadım. Ama ona yaklaşıyorum. Henüz onun gibi kel kalmadım ama ona da az kaldı. Herhalde emekli olunca… Kariyerimin başından bu yana Michael gibi çocuklara örnek ve idol olmaya çalışıyorum. Benim gibi şut yerine pası tercih etmelerini, ekstra pası yapmalarını, iki kişiyi çekip doğru oyunu oynamaları için onlara örnek olmak istiyorum.”

“Ben basketbolun temel kurallarının, doğrularının olabildiğince ön planda olmasını ve Amerika’daki, dünyadaki çocukların bunları yaptıkları zaman “LeBron’u örnek aldım, doğru oyunu oynadım” demelerini istiyorum. Benim için bu en önemlisi. Olacak mı, yaşayıp göreceğiz. dedi.

Röportajının tamamı sizlerle, iyi seyirler…

Related posts

GSW, Kings maçında kırdığı üçlük rekorunu 11 gün sonra daha da ileri taşıdı

Orçun Yıldırım

Kevin Garnett Cleveland’ı Reddetmiş

Ruhi Ünal

NBA Şampiyonluğu için bahis oranları sızdırıldı

Orçun Yıldırım

Leave a Comment