blank
Brooklyn NetsLos Angeles Lakers‎NBA

Lakers’tan dev takas hamlesi

444görüntüleme

NBA’de takas rüzgarı devam ediyor. Lakers ve Nets takas konusunda anlaşmaya vardı.

Los Angeles Lakers ile Nets arasında gerçekleşen takasta; Lakers, D’Angelo Russell ve Timofey Mozgov‘a karşılık, Brook Lopez ve 27. sıra seçimini aldı. D’Angelo Russell’in takımdan ayrılması, Los Angeles Lakers’ın draft sırasında oyun kurucu bölgesi için bir seçim yapılacağına işaret. O ismin ise Lonzo Ball olması kesin gibi. Lonzo Ball’un draft günü geçilmesi muhtemel olsa da, birkaç gün önce De’Aaron Fox takımı tarafından denemeye alındı ve beğeni toplamıştı.

Lakers ile Nets arasındaki takası değerlendiren usta yorumcu Kaan Kural; “İki taraf için de mantıklı. Lakers belli ki Russell’ın gelişiminden ve genel tavırlarından memnun değildi. Seneye de kontrat vermek gerek. Hem Russell’la bağları erken de olsa koparıyorsun, hem de Mozgov’un felaket kontratından çıkıp 1 senelik de olsa Lopez alıyorsun. Eğer memnun kalırlarsa Lopez’le uzatabilirler. Olmazsa gani gani cap space demek. 27. sıra hakkından da bişi çıkması zor ama imkansız değil. Nets için ise genç ve potansiyeli olan ne bulsalar üzerine atlıyorlar zaten. Onlar için olabilecek en iyi senaryo. Mozgov kontratı da koymaz” dedi.

LAKERS’ta PAUL GEORGE HAREKATI

Los Angeles Lakers, 2. sıra seçimini Sacramento Kings’in iki 1. tur (5 ve 10. sıra) seçimi karşılığında takaslayabilir. Lakers bu hamle ile aldığı picklerden birisini; Clarkson ve ya Randle + 27&28. sıra + Sacramento picki <> Paul George için kullanmak istiyor. Los Angeles Lakers’ın asıl amacı, 2018 Free Agency dönemini beklemeden Paul George’u Kaliforniya’ya getirmek istiyor.

blank

Öte yandan geçen sene Mayıs ayında D’Angelo Russell’a saha içinde ve dışında mentor olacağını açıklayan Kulübün efsane isimlerinden Magic Johnson, D’Angelo’yu Nets‘e takaslaması kafalarda soru işareti oluşturdu.

Ruhi Ünal
Editör, yazar ama çizemez... unalruhi32@hotmail.com

Bir cevap yazın