Kral Kazanmayı Biliyor

LeBron James, New York Knicks’le itişip kakıştı; koçu tarafından kenara alındı. Ama iki durum da onu zapt edemedi.

23 sayı, 12 asist, 9 ribauntla oynadığı gecede Kyle Korver’ın da 21 sayısının 19’unu dördüncü çeyrekte attığı gecede Cleveland Cavaliers, Knicks’i geri dönerek 104-101 yendi.

James ilk çeyrekte Frank Ntilikina’yla bir gerginlik yaşadı. Sonrasında Knicks çok daha motive ve enerjik gözüktü. Kontrolünü kaybetmese de Knicks’in 23 sayılık bir üstünlüğe gitmesiyle Tyronn Lue ilk beş oyuncusunu bench’e çekti.

Cleveland outscored New York 43-25 in the fourth, making more 3s than the Knicks had baskets (8). But the turnaround started late in the third with the second unit in.

Cleveland dördüncü çeyrekte 43-25’le bench ekibinin üçüncü çeyrekte başlattığı dönüşü gerçek bir fırtınaya çevirdi. Rakibinin basket sayısından (8) daha fazla üçlük atarak geri döndü.

Tim Hardaway Jr. buna 28 sayı, Kristaps Porzingis 20 sayıyla cevap vermek istedi. Ama başaramayınca Knicks, Cavs’i yenme fırsatını bu sezon ikinci kez elinden kaçırdı.

Maçtan günler öncesinde LeBron James, Knicks’in 2017 draft’ında Ntilikina yerine bir alt sıradan seçilen Dennis Smith Jr.’ı almayarak hata yaptığını söylemiş, Knicks’le LeBron arasında medya önünde bir gerginlik yaşanmıştı.

O tartışmanın izleri ilk çeyrekteki bir pozisyonda James’in smaç yapmasından sonra topu almak için gelen Ntilikina’nın önünden çekilmemesiyle parkeye yansıdı. Sonra Ntilikina, James’i itince LeBron da karşılık verdi ve Knicks’li isimler çaylağın yardımına koştu.

Knicks gerginlik sonrası büyük seri yakalasa da son gülen yine Kral ve Cavs oldu.

Paylaş:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
NBA Finals 2017 Durant
Golden State Warriors Köri Sossuzda Kazandı

Kevin Durant’in 21 sayı, 8 asist, 7 ribauntla oynadığı akşamda Shaun Livingston 16 sayıyla sakat Stephen Curry’nin yokluğunu  hissettirmemeye çalıştı...

Kapat