Kevin Durant Golden State Warriors

Kevin Durant’tan Nikola Jokic’a Övgü

Kevin Durant, Avrupalı oyuncuları konusunda meslektaşlarını övmekten çekinmeyen bir isim olarak biliniyor. Nikola Jokic konusunda da istisna yok.

Giannis’in gelmiş geçmiş en iyi basketbolcu olabileceğini ve Milos Teodosic’in gördüğü en iyi pasörlerden biri olduğunu söyleyen Durant’in gündeminde Warriors’ın Nuggets maçından sonra The Joker vardı.

O farklı, çok farklı bir oyuncu. Çok da genç. Hala gelişmesi ve büyümesine izin verilmeli. Ama oyun zekası bir genç oyuncununkine göre çok farklı. Pasları, hızlı hücumları başlatması, üçlük ve orta mesafe şutları…

Artık mesele her gün nasıl çalışması gerektiğini anlaması ve alışması. Tabii bir de takımına her gece kazandırmanın ne kadar zor bir şey olduğunu görerek öğrenmesi.

Her genç oyuncu bu tür şeyler yaşar. Hele de onun kadar yetenekliyse… Bir noktada tüm bunları çözecek ve ligde uzun süre önemli bir güç olacak.

Dün gece şampiyona karşı ortalama altı bir performans gösterse de Jokic, NBA sezonunda şu ana kadar 15.6 sayı, 11.6 ribaunt, 4.5 asistle oynadı. %51.3’le saha içi, %43.8’le üçlük isabeti buldu.

Paylaş:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Gregg Popovic’dan 1.156

Gregg Popovich, NBA tarihinde en çok maç kazanan isimler listesinde altıncı sıraya yükseldi. Deneyimli koç, Phoenix Suns karşısında alınan galibiyet...

Kapat