Kevin Durant’in Trump’a Tepkisi

Warriors yeni sezonda Washington Wizards ile 28 Şubat’ta karşı karşıya gelecek fakat Beyaz Saray’dan henüz bir resmi davet alınmadı. Bir davet geldiği takdirde takıma şampiyonluğu getiren isimlerin başında gelen Kevin Durant’in katılım göstermeye niyeti yok.
Hayır, bunu yapmayacağım. Şu anda o koltukta oturan kişiye saygı duymuyorum. Onunla aynı fikirleri paylaşmıyorum ve bunu yaparak sesimi duyuracağım. Bu sadece benim kişisel tercihim fakat eğer arkadaşlarımı biraz tanıyorsam onların da tamamı benimle aynı fikirde.
Kevin Durant başkanın ülkedeki ırkçılık geriliminin artmasında büyük rol oynadığını düşünüyor ve bu konudaki görüşlerini şöyle açıkladı:
Kesinlikle bunu körüklüyor. Ben bunu ofise girdiği hatta başkanlık yarışına girdiği andan itibaren hissediyorum. Ülkemiz çok bölündü ve bu bir tesadüf değil. Barack Obama Beyaz Saray’dayken benim geldiğim toplum olarak çok umutluyduk çünkü bir siyah başkanımız vardı ve bu bir ilkti.

Şu anda sadece işlerin daha kötüye gittiğini düşünüyorum. Bunların hepsi de şu andaki yönetimden kaynaklanıyor. Beyaz Saray’da insanları önemsemeyen biri olduğu sürece bir ülke olarak hiçbir yere varamayız. Benim düşünceme göre onu o koltuktan indirmedikçe hiçbir ilerleme göremeyiz.

Paylaş:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Yeşilgiresun Basket’ten İki Transfer Birden

Yeşilgiresun Basket, Birleşik Amerikalı guard Ra’Shad James ve genç forvet Erkan Yılmaz’ı renklerine bağladı. 1 yıllık anlaşma sağlanan 27 yaşındaki...

Kapat