NBA

Kahramanlar!

Kahramanlar!
maç öncesi favoriydi Houston. Pek alışkın olmadığımız bir durumdu maç öncesi Cavs’a karşı favori gözükmek.Sonuçta Cavs ile oynuyorsunuz bir baskı olması illaki lazımdı ama olmadı.Maçın ilk çeyreğinde Cavsın 30+ sayı yemesi de maçı izleyenler “yine mi”? sorusunu sordu kendi kendine.Haklıydılar bu soruyu kendilerine sormakta.
İlk çeyrek deyim yerindeyse muazzam bir oyun sergilediler Houston oyuncuları.Ta ki 2.çeyreğin ortasına kadar ilk çeyrekte yaklaşık %50 ile üçlük bulan Houston sayı bulmakta zorlanıyordu.Buna bağlı olarak da 20 sayılık fark bir anda eriyiverdi ama burada birşeyi atlarsak çok ayıp etmiş oluruz.Jeff Green ve Lebron Jamesin aynı anda ritim tutması oyunu Cavs lehine çevirdi.Özellikle Jeff Green’den gelen bu katkı ekstra bir sayı olarak yazılsa o kadar yadırganmaz herhalde.O sırada oyuna biraz daha tutunan Cavs devreyi 2 sayı önde girdi,nerden nereye yani.Demek ki neymiş istenilince oluyormuş Cavs efendi!
3.çeyrekte yine başa baş ve güzel bir çeyrek izledik.
4.çeyrekte maçın MVPsi Harden neredeyse sahada biraz yok gibiydi.4.çeyreğin dikkat çeken oyuncuları kuşkusuz Lebron’a 2 blok yapan ve kritik anda smacı vurup takımına sayı kazındıran C.Capela ve feci bir şekilde hücum ribaundu alan ya da almasına katkı yapanlardan biri olan P.J.Tucker.
sorulması gereken kısım şu Houston bu maçı farkla bitirebilirmiydi? evet bitirebilirdi ama bir şekilde maç son topa kaldı.Hatta son çeyrekte üst üste 4 defa hücum ribaundunu alıp 4 atışdan da yararlanamayan bir Houston vardı .
Öyle ya da böyle tebrikler Houston👏

Related posts

Golde State Warrios Konferans Finalinde

Site varsayılanı

Josh Jackson: Hiç Bir Yere Gitmiyorum

Kenan Bojadzic

Bir Devrin Sonu ! Paul Pierce Veda Etti

Ruhi Ünal

Leave a Comment