Joel Embiid Porzingis'i istiyor
NBANew York Knicks‎Philadelphia 76ers‎

Joel Embiid Porzingis’i istiyor

506görüntüleme

EMBIID GÜNDEM YARATMAYA DEVAM EDİYOR

Philadelphia 76ers’ın genç pivotu Joel Embiid, sosyal medya paylaşımları ile gündem yaratmaya devam ediyor.

New York Knicks’in Genel Menajeri ve Basketbol Operasyonları Başkanı Phil Jackson’ın Porzingis’i takas edebileceklerini açıklamasından sonra NBA’de ortalık karıştı. Jackson’ın Porzingis için “Daha önce son takım toplantısına katılmadan tatile giden bir oyuncu görmemiştim.” açıklamasının ardından Joel Embiid bu duruma da sessiz kalmadı. Porzingis’i bir nevi Sixers’a davet eden Embiid, twitter adresi aracılığıyla Letonya’lı oyuncuya mesaj verdi; “Philadelphia’da son takım toplantılarını umursamıyoruz. Buraya gelmekte özgürsün” 

Öte yandan Knick’sin bu kararı sonrası kulüpler Porzingis için adeta sıraya girdi. En ciddi teklif ise Celtics’ten geldi. Celtics, Kristaps Porzingis için Knicks’e 3. sıra, bir oyuncu ve bir pick daha teklif etti.

Kristaps Porzingis geleceğin süperstar adaylarından. 32 dakika ortalamasıyla 18 sayı 7 .2 ribaund 1.9 blok bu senede başarılı bir performans ortaya koymayı başardı. Uzun boyunun verdiği avantajla ribaund konusunda hiçbir zaman sıkıntı yaşamayan genç oyuncu, 2-3 sene içinde tecrübe kazandıktan sonra kalitesinin tamamını sergiler.

Ruhi Ünal
Editör, yazar ama çizemez... unalruhi32@hotmail.com

Bir cevap yazın