Joel Embiid = 148 Milyon $

Philadelphia 76ers‘ın genç yıldızı Joel Embiid henüz tam bir sezon oynayamadı ancak sahip olduğu potansiyel ve geçtiğimiz sezon gösterdiği performans onun dev bir kontrata imza atmasını sağladı!

Geçtiğimiz sezon forma giydiği 31 maçta muhteşem bir performans gösteren Embiid, Sixers’la olan sözleşmesini beş yıl için tam 148 milyon dolar karşılığında uzattı! Embiid eğer kontratın “super max” kriterlerini karşılayabilirse toplamda 178 milyon dolar kazanma imkanına da sahip.

Sixers, kariyerinin başından itibaren sakatlıklardan çok çeken Embiid için özel koruma maddelerini de kontrata koydurdu. Genç yıldızın sakalanması ve uzun süreler kaçırması halinde Sixers bazı salary cap korumalarına sahip olacak.

Zach Lowe‘un haberine göre kontrat, NBA tarihinin belki de en karmaşık kontratlarından biri olarak gösteriliyor. Ancak kaynaklardan gelen haberlere göre Sixers, Embiid’in 148 milyon dolarlık kontratın değerini tam olarak veremediği taktirde serbest bırakabileceğini de söylüyorlar.

Paylaş:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Nicolas Batum’dan İyi Haber Geldi

Geçtiğimiz hafta hazırlık maçında dirseğinden sakatlanan Nicolas Batum’un iyileşmesi için bir operasyon geçirmesine gerek olmadığı açıklandı. Charlotteobserver.com‘un haberine göre Nicolas...

Kapat