NBA

Jimmy Butler, Rondo’yu Takımda İstiyor mu ?

Chicago Bulls bu sezon playofflara 8.sıradan girmiş ve doğu birincisi Boston Celtics’in rakibi oldu. Sahasındaki ilk iki maçı da kazanarak seride 0-2 öne geçmesine rağmen avantajı koruyamadı ve üst üste 4 maç kaybederek 4-2 ile playofflara veda etti.

BU TAKIMIN RONDO’YA İHTİYACI VAR

Chicago Bulls’un elenmesiyle birlikte artık takımda kimlerin kalacağı ve kimlerin gideceği yavaş yavaş konuşulmaya başlandı. Jimmy Butler ise Rondo’nun takımda kalmasını desteklediğini söyledi.

Butler verdiği demeçte ; “Tabii ki, Rondo bu yıl bizim için çok önemliydi. Gençlerin bir kalıp bulmasına ve film odalarında bize yardım etti. Oyunu okuyuşu ve tecrübesi oldukça fazla değerli bir oyuncu. Onun oynama şekli herkesi oyuna dâhil etmek üzerine. Rondo ve D-Wade ile oynamayı seviyorum.” dedi.

Rondo sezonun ortasında Jimmy Butler ve Dwyane Wade ile tartışmış, Instagram’dan paylaştığı gönderi ile Pierce ve Garnett’lı Celtics döneminden bahsederek Butler ve Wade’in liderliklerini eleştirmişti. Bir ara koç Fred Hoiberg ile, az süre aldığını düşünerek hocasını ağır dille eleştirmesi üzerine Rondo, birkaç maç oyunu benchten takip etmişti.

Takım içinde yaşanan tüm bu pürüzlere rağmen Rondo’lu Bulls’un playoffta Celtics deplasmanında 2 maç kazanması ve Rondo’suz Bulls’un ise 4 maç kaybetmesi üzerine oyuncunun değeri oldukça yüksek görülmeye başlandı.

Chicago Bulls, sözleşmesi 30 Haziran’da bitecek olan Rondo’ya gelecek sezon için herhangi bir garanti vermedi. Yönetimin şu an için sözleşme görüşmelerini askıya aldığı konuşuluyor.

Related posts

JJ Barea: “O, profesyonel bir çaylak.”

Orçun Yıldırım

Zac Randolph NBA’den Men Edilebilir

Kenan Bojadzic

Kobe Bryant’ın Kariyerindeki En Kötü An!!

Akif Enes Kütük

Leave a Comment