Houston Rockets‎NBA

Houston Rockets, Boğaların kanadıyla ilgileniyor

447görüntüleme

Son zamanlarda Austin Rivers’ı kadrosuna katan Houston, takas piyasasında nabız yoklamaya devam ediyor. Daha önce Houston’ın takasa en fazla ihtiyacı olan takımlardan olduğunu belirtmiştik. Şu sıralar NBA dedikodularında sıkça sözü edilen konu ise Houston’ın Chicago’dan Justin Holiday’i kadroda görmek istemesi.

Son aylarda Houston; Jimmy Butler, Kent Bazemore ve hatta J.R. Smith ile ilgilendi fakat Minnesota’nın takas pazarlığını çok yüksek fiyat ile açması bu takas hayalini suya düşürdü. Taraftarlar için hayal kırıklığı yaratan sonuç ile Houston’ın lige kötü başlaması takas piyasasında takımın hareketli olacağı sinyallerini bizlere vermişti.

Holiday’den bahsedecek olursak bu sezon Holiday, ortalama 11.8 sayı atıp 4.5 ribaunt alırken, 3 sayı isabetinde % 36.2 oranıyla oynadı. Holiday’in 387 orta mesafe atış denemesinin sadece yüzde 13,1’i hedefi buldu. Dahası, köşelerden kullandığı 3 sayı atışlarında yüzde 41,9 ile oynaması Houston’ın oyun stiline oldukça uyduğunu bize gösterebilir.

Justin Holiday, 29 yaşında ve 5 Nisan’da 30 yaşına girecek. Tabloda 10-28 olan Boğalar, yeniden yapılanmanın başlangıcında denebilir. Bu nedenle Holiday’in takımdan ayrılmasına sıcak bakabilirler. Chicago’nun Holiday’in ayrılmasına izin vermesi onları ekonomik anlamda da rahatlatacaktır.

H. Alperen Aydın
Marmara Üniversitesi. İngilizce Öğretmeni,Yazar. Yayımlamaya değer bulmadığı 2 romanı ve çok sevdiği basketbolu var.

Bir cevap yazın