Gordon Hayward’ın Boston Celtics Hikayesi

Gordon Hayward bu yaz Boston Celtics ile anlaştı ve geçtiğimiz sezon konferansı ilk sırada tamamlayan takımın başarısı için ter dökecek.

Elbette Boston bu yaz Hayward ve Kyrie Irving’i takıma katarak bir anda ilgi odağı hâline geldi. Takımın bundan sonraki süreçte neler yapacağı ise ligin devamına bağlı olacak.

Hayward da kişisel sayfasında yeni bir yazı yazdı ve bu yaz gerçekleşen olayları, Massachusetts’e gidişini, video oyunlarını ve beklentilerini kaleme aldı.

Hayward’ın yazdığı en ilginç şeylerden biri ise, Boston’a gelme kararında Thomas’ın etkisiydi. Hayward, kendi sayfasında şöyle yazdı:

“Benim Boston’a gelme kararımda yardımcı olmakla kalmadı, bu kararı almamdaki en etkili figürlerden biriydi. Bana şehri ve Celtics’li olmanın ayrıcalığını çok fazla anlattı. Doğu Konferansı Finali’nde oynama şevkinden ve playofflarda TD Garden’da sahaya çıkmanın keyfinden bahsetti bana.

Tüm bunlar benim buraya gelmemde büyük pay sahibi. Takas olduğu zaman onunla çoktan bir dostluk kurmaya da başlamıştım.”

Hayward’ın yazısının kalan kısmı yukarıda bahsettiğimiz konular üzerine geçiyor fakat yazının sonunda Hayward, organizasyonun tarihini anladığını ve tam potansiyeline henüz ulaşmadığını belirtiyor.

Paylaş:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Kristaps Porzingis !

Oyuncularının EuroBasket 2017 macerasını yakından takip eden New York Knicks yönetimi, Kristaps Porzingis’in performansı nedeniyle çok kutlu. EuroBasket 2017’deki en...

Kapat