Curry Iverson

Stephen Curry: “Iverson’a benzemek için…”

STEPHEN CURRY IVERSON HAYRANI

Stephen Curry, Cleveland Cavaliers ile oynadıkları NBA finallerinin ilk maçına farklı bir görüntüyle çıktı. Siyah kolluk takan Stephen Curry, maçın başında kaçırdığı boş üçlüklerin ardından hemen kolluğu çıkardı. Kolluksuz ritmine geri dönen Stephen Curry, 28 sayı, 10 asist, 6 ribaunt ve 3 top çalmayla galibiyete katkı yaptı.

Maç sonrası basın toplantısında neden kolluğu taktığı ve sonrasında da neden çıkardığıyla ilgili yöneltilen soruyu Stephen Curry: “Allen Iverson’a benzemek için taktım. Ona en fazla bu şekilde yaklaşabilirim. Ona büyük saygı duyuyorum. Ama kolluk rahatsız etti ve çıkardım, sonrasında daha rahat şut kullandım” şeklinde cevapladı.

Geçtiğimiz günlerde final serisinde kimi destekliyorsunuz sorusuna Allen Iverson ; “Eğer ikisinden birini seçmek zorunda kalsaydım Golden State Warriors’ı seçerdim. Bunun en büyük nedeni ise Kevin Durant’in yüzüğünün olmaması. O henüz bir şampiyonluk kazanamadı. Sahadaki diğer muhteşem oyunculara baktığımızda, Steph, Draymond, Klay, LeBron, Kyrie ve Love gibi, onların hepsinin şampiyonluğu var. Sonuç olarak Golden State’in kazanacağını düşünüyorum.” demişti.

Ruhi Ünal

Ruhi Ünal

Editör, yazar ama çizemez…
unalruhi32@hotmail.com

Paylaş:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
lebron james nba finals 2017
LeBron James: “Durant fark yarattı…”

KING JAMES MAÇI DEĞERLENDİRDİ Final serisinin ilk maçında deplasmanda alınan Golden State Warriors yenilgisinin ardından basın toplantısına katılan Cavaliers’ın yıldızı LeBron...

Kapat