nba finals 2017 reytingleri rekor
Cleveland CavaliersGolden State Warriors

NBA Final Serisi Reyting Rekoru Kırdı

432görüntüleme

2017 NBA FİNAL SERİSİ REKOR KIRIYOR

NBA’de final serisinde ilk defa üst üste üçüncü kez Golden State Warriors, Cleveland Cavaliers ile karşılaşıyor. Dünyaca ünlü süper starları kadrolarında barındıran iki güçlü ekip izleyenleri büyülemeye devam ediyor. Artık neredeyse her sene aynı finali izlemesine rağmen izleyiciler, bu mücadeleden bıkmıyor ve daha çok keyif alıyor.

Açıklanan resmi verilere göre ilk iki maçın televizyon reytingleri hayret edilecek düzeyde. Bu yılın final serisi, Michael Jordan’ın 1998’de Chicago Bulls ile son NBA şampiyonluğunu yaşadığı seriden sonraki en yüksek televizyon reytingine sahip seri oldu.

Seride Golden State Warriors’ın galibiyetleriyle tamamlanan ilk iki maçın ortalama izleyici sayısı 19.6 milyon olurken 2016’daki 18.6 milyon izleyici sayısının %5 üzerine çıktı.

Pazar günü oynanan serinin ikinci maçı 20.1 milyon izleyici sayısını yakalayarak geçen yılın aynı maçının %13 üzerinde seyirci kitlesine ulaştı. 23.1 milyon izleyiciye ulaşan 1998’deki Chicago – Utah maçından sonra en yüksek reytingli maç oldu. Seri bitene kadar ne kadar izleyici kitlesine ulaşılacağı merak konusu…

Serinin 3. maçı bu gece sabaha karşı saat 04:00’da TV8,5 kanalından şifresiz olarak canlı yayınlanacak.

Ruhi Ünal
Editör, yazar ama çizemez... unalruhi32@hotmail.com

Bir cevap yazın